Hudba

Vyučování probíhá formou individuální výuky (případně ve skupině 2 žáků) v budově Jih a v budově Na Střezině. Základní vyučovací lekce trvá 45 minut. Ke studiu hudebního nástroje nebo zpěvu žákům přibývají zpravidla od 3. ročníku prvního stupě postupně některé další povinné předměty jako hudební nauka, kolektivní hudební praxe, různé semináře a podobně. Žáci se mohou zapojit do několika školních orchestrů, početných populárních hudebních skupin a souborů klasické hudby.

Studijní zaměření

Rozklikněte si jednotlivá zaměření, najdete prezentační video.

Klavír, Varhany, Cembalo, Klávesové nástroje v populární hudbě, Klasická kytara, Kytara v populární hudbě, Basová kytara, Housle, Viola, Violoncello, Kontrabas, AkordeonZpěv, Zobcová flétna, Flétna, Klarinet, Saxofon, Trubka, Tenor, Baryton, Lesní roh, Trombon, Hoboj, Fagot, Tuba, Bicí nástroje, Zvuková tvorba, Teoretické předměty - doplňují všechna studijní zaměření.

 

Přihlášku můžete vyplnit ZDE

29. března 2023, proběhlo v sále ZUŠ Bedřicha Smetany v Novém Městě nad Metují krajské kolo soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů. Za naši školu soutěžilo celkem 7 souborů. Všichni hráli moc hezky, s velkým nasazením a stálo to opravdu za to!
V dopoledním bloku soutěžily komorní soubory bez klavíru. Jako první za naši školu bojovalo houslové trio "PaLaHuFa" ve složení  Adam Hušek, Magdalena Pašková  a Alena Landsmannová  ze třídy paní učitelky K. Fajfrové a získali moc pěknou 2. cenu.

30. 3. 2023 více »

V pondělí, 27. března 2023 se v Koncertní síni Petra Ebena uskutečnil první ze série absolventských koncertů ve letošním roce. Tento sváteční večer byl zaplněn klavírní hudbou všech historických období, od baroka po hudbu současnou (Trio pro housle, kontrabas a klavír bylo napsáno před pěti lety). Koncert byl zajímavý ryze dámským obsazením všech účinkujících a mimořádný také tím, že se na pódiu sešly tři sestry.
 

29. 3. 2023 více »

Z letošního ročníku Mezinárodní kontrabasové soutěže v Holicích přivezla střezinská kontrabasová třída celou kolekci ocenění: Josefínka Hotová Čestné uznání, Tomáš Morávek a Eda Matys 3. ceny a Vojta Sigl dokonce 1. cenu! "Všichni hráli moc hezky a jsem na ně právem pyšný," chválí své žáky Daniel Vlček

27. 3. 2023 více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838