Hudba

Vyučování probíhá formou individuální výuky (případně ve skupině 2 žáků) v budově Jih a v budově Na Střezině. Základní vyučovací lekce trvá 45 minut. Ke studiu hudebního nástroje nebo zpěvu žákům přibývají zpravidla od 3. ročníku prvního stupě postupně některé další povinné předměty jako hudební nauka, kolektivní hudební praxe, různé semináře a podobně. Žáci se mohou zapojit do několika školních orchestrů, početných populárních hudebních skupin a souborů klasické hudby.

Studijní zaměření

Rozklikněte si jednotlivá zaměření, najdete prezentační video.

Klavír, Varhany, Cembalo, Klávesové nástroje v populární hudbě, Klasická kytara, Kytara v populární hudbě, Basová kytara, Housle, Viola, Violoncello, Kontrabas, AkordeonZpěv, Zobcová flétna, Flétna, Klarinet, Saxofon, Trubka, Tenor, Baryton, Lesní roh, Trombon, Hoboj, Fagot, Tuba, Bicí nástroje, Zvuková tvorba, Teoretické předměty - doplňují všechna studijní zaměření.

 

Přihlášku můžete vyplnit ZDE

Čtvrteční krajské kolo kytarové soutěže v Jaroměři dopadlo pro Střezinu vskutku úžasně. Všichni střezinští obsadili ve svých kategoriích 1. místo! A k tomu 7 z nich postupuje do celostátního kola!!! Bonusem pak je absolutní vítězství Žofi Danešové s maximálním možným bodovým ziskem a dvě zvláštní ceny poroty za vynikající pedagogickou práci pro učitelku Julku Coufalovou a učitele Tomáše Hradeckého. Moc všem gratulujeme a už se těšíme na kolo celostátní, které letos proběhne na konci května v Mostě.

15. 4. 2024 více »

Krajské kolo soutěže tanečních a jazzových orchestrů proběhlo v neděli v Týništi nad Orlicí se zúčastnily tři naše orchestry.  Tomáš Antonín Mucha připravil hned dvě soutěžní vystoupení. Jeho STO Junior byl s věkovým průměrem 13,5 roku zdaleka nejmladším účastníkem celé soutěže a vyválčil bronzové pásmo. Zkušenější STO jazz orchestra (CZ) vsadilo na jazzový repertoár s výbornými výkony sólistů a umístilo se ve stříbrném pásmu. Safari - Akordeon orchestr a jeho dirigent Radek Škeřík získali dokonce zlaté pásmo a navrch i postup do národního kola soutěže v Litvínově!

15. 4. 2024 více »

Ve dnech 4.-7.dubna se  konal 22.ročník mezinárodní interpretační soutěže Pro Bohemia Ostrava. V silné konkurenci českých  a zahraničních soutěžících získala Tereza Kucháriková ze třídy její maminky Jany Kuchárikové krásné 2.místo. 

10. 4. 2024 více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838