Hudba

Vyučování probíhá formou individuální výuky (případně ve skupině 2 žáků) v budově Jih a v budově Na Střezině. Základní vyučovací lekce trvá 45 minut. Ke studiu hudebního nástroje nebo zpěvu žákům přibývají zpravidla od 3. ročníku prvního stupě postupně některé další povinné předměty jako hudební nauka, kolektivní hudební praxe, různé semináře a podobně. Žáci se mohou zapojit do několika školních orchestrů, početných populárních hudebních skupin a souborů klasické hudby.

Studijní zaměření

Rozklikněte si jednotlivá zaměření, najdete prezentační video.

Klavír, Varhany, Cembalo, Keyboard, Klávesové nástroje v populární hudbě, Klasická kytara, Kytara v populární hudbě, Basová kytara, Elektrická kytara, Housle, Viola, Violoncello, Kontrabas, Akordeon, Sólový zpěv, Zpěv v populární hudbě, Zobcová flétna, Flétna, Klarinet, Saxofon, Trubka, Tenor, Baryton, Lesní roh, Trombon, Hoboj, Fagot, Tuba, Bicí nástroje, Zvuková tvorba, Hudební nauka.

Úterní (24.11.2021) Písmenkový koncert byl ve sportovním duchu. Ostatně proč ne, když už máme tu Hudbocvičnu :). Hrálo se v souvislosti s písmenky V a K. Kromě hudby si rodiče, příbuzní a kamarádi užili tedy i přehlídku nejrůznějších sportovních kostýmů a pomůcek. Asi jen na Střezině je tak možné vidět houslistu v bruslích, pianistku v kimonu nebo kytaristku ve fotbalovém dresu. To celé zorganizoval Radek Škeřík.

24. 11. 2021 více »

Tradičně kolem 17. listopadu na Střezině pořádáme Sametový učitelský koncert. Představí se na něm vždy samotní učitelé. Loni se kvůli koronaviru nekonal, tak jsme měli radost, že jsme se v pondělí 15. listopadu večer mohli sejít v naší Hudbocvičně a poslechnout si výkony našich vynikajících pedagogů. Organizace večera se výtečně ujal Vojtěch Esterle.

16. 11. 2021 více »

Ani ředitelské volno v ZUŠ a ve školách nás neodradilo od návštěvy krásného workshopu České filharmonie v Praze. V pondělí 25. 10. 2021 jsme tedy vyrazili s 27 člennou skupinou dětí a 3 učitelek na únikovou hru "Dvořákulum" pořádanou lektory České filharmonie v prostorách Rudolfina v Praze. Skvělá byla nejen úniková hra, ale i krásný komentovaný minikoncert smyčcového kvintetu "Rudolfinum Ensemble".

2. 11. 2021 více »

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838