Hudba

Vyučování probíhá formou individuální výuky (případně ve skupině 2 žáků) v budově Jih a v budově Na Střezině. Základní vyučovací lekce trvá 45 minut. Ke studiu hudebního nástroje nebo zpěvu žákům přibývají zpravidla od 3. ročníku prvního stupě postupně některé další povinné předměty jako hudební nauka, kolektivní hudební praxe, různé semináře a podobně. Žáci se mohou zapojit do několika školních orchestrů, početných populárních hudebních skupin a souborů klasické hudby.

Studijní zaměření

Rozklikněte si jednotlivá zaměření, najdete prezentační video.

Klavír, Varhany, Cembalo, Keyboard, Klávesové nástroje v populární hudbě, Klasická kytara, Kytara v populární hudbě, Basová kytara, Elektrická kytara, Housle, Viola, Violoncello, Kontrabas, Akordeon, Sólový zpěv, Zpěv v populární hudbě, Zobcová flétna, Flétna, Klarinet, Saxofon, Trubka, Tenor, Baryton, Lesní roh, Trombon, Hoboj, Fagot, Tuba, Bicí nástroje, Zvuková tvorba, Hudební nauka.

 

Přihlášku můžete vyplnit ZDE

Oddělení bicích nástrojů připravilo na úterý 21. června skvělý koncert v Hudbocvičně. Program se skládal z deseti vystoupení, skvěle uváděl Tomáš Votava s Vendulou Kudláčkovou a třetí pedagog Roman Vrána se výborně zhostil záskoku za zraněného Tadeáše Briestenského. Úplně první koncert na bicí nástroje to byl pro Dimu Mogushe, který pochází z oblasti Mariupolu z Ukrajiny a žije v Hradci s maminkou několik měsíců.

22. 6. 2022 více »

Připomeňte si s námi čtvrteční absolventský koncert Viktorie Dioszegi (housle ze třídy Mikuláše Ježka), Ondřeje Holečka a Imricha Dioszegi (klarinety ze třídy Pavla Linhy), který proběhl v sále Obchodní akademie na Pospíšilově třídě. Koncert byl nahráván profesionální technikou studenty předmětu Zvuková tvorba, který vyučuje Jakub Stratílek. Velký dík patří Malé a Velké muzice DFS Peciválek pod vedením Evy a Adély Černíkové, Smiling String Orchestra s dirigentem Mikulášem Ježkem, Tomášovi Vachouškovi (klavír, cembalo), všem účinkujícím a posluchačům. Realizaci akce finančně podpořil Klub přátel hudebního oboru.

14. 6. 2022 více »

Dne 7.6.2022 jsem si svou kolegyní Alicí Chocovou splnila sen o soutěži v pop zpěvu Střezinský skřivan. Letošní nultý ročník se velmi vydařil díky podpoře vedení školy, skvělé porotě a úžasným dětem, které soutěžily. Celkem se účastnilo pět ZUŠ, kromě Střeziny ZUŠ Habrmanova, ZUŠ Hořice, ZUŠ Chlumec a ZUŠ Rychnov. Děkuji všem za báječný zážitek i celý pěvecký den a těšíme se na další ročník. Jitka K. Přibylová

9. 6. 2022 více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838