Hudba

Vyučování probíhá formou individuální výuky (případně ve skupině 2 žáků) v budově Jih a v budově Na Střezině. Základní vyučovací lekce trvá 45 minut. Ke studiu hudebního nástroje nebo zpěvu žákům přibývají zpravidla od 3. ročníku prvního stupě postupně některé další povinné předměty jako hudební nauka, kolektivní hudební praxe, různé semináře a podobně. Žáci se mohou zapojit do několika školních orchestrů, početných populárních hudebních skupin a souborů klasické hudby.

Studijní zaměření

Rozklikněte si jednotlivá zaměření, najdete prezentační video.

Klavír, Varhany, Cembalo, Klávesové nástroje v populární hudbě, Klasická kytara, Kytara v populární hudbě, Basová kytara, Housle, Viola, Violoncello, Kontrabas, AkordeonZpěv, Zobcová flétna, Flétna, Klarinet, Saxofon, Trubka, Tenor, Baryton, Lesní roh, Trombon, Hoboj, Fagot, Tuba, Bicí nástroje, Zvuková tvorba, Teoretické předměty - doplňují všechna studijní zaměření.

 

Přihlášku můžete vyplnit ZDE

V sobotu se vydalo trio ŠPUKO ve složení Bára Koutová, Sára Koutová a Pavlína Špuláková s jejich učitelkami Terezou Malířovou a Klárou Fajfrovou do Prahy na soutěžní přehlídku komorních souborů Antonín Dvořák mladým, která byla poprvé s mezinárodní účastí. Soutěž se odehrála v samém srdci Prahy - Pálffyho paláci na Malé Straně, kde sídlí Pražská konzervatoř. Tamní koncertní sál je přesně to, co komorní hudbě sluší. Trio tak mohlo využít celou škálu dynamických stupňů a odstínů hry k vyjádření obsahu a nálad jednotlivých soutěžních skladeb. Po vydařeném výkonu došlo dokonce k spontánnímu hlasitému ocenění z řad publika.

5. 12. 2022 více »

Koncert připomínající výročí sametové revoluce se v Hudbocvičně odehrál ve středu večer. Přítomní byli svědky nádherných výkonů našich učitelů, příjemná byla i stolová úprava sálu. Programem provázela Alice Chocová, koncert dával dohromady Vojtěch Esterle. Koncert obsahoval 12 čísel a na závěr nechybělo ani překvapení v podání akordeonového kvinteta.

18. 11. 2022 více »

Ve dnech 14. až 19. října 2022 proběhlo mezinárodní setkání žáků ZUŠ Střeziny a hostů z hudební školy v Drážďanech. Více jak 50 žáků se věnovalo společné přípravě koncertního programu, který byl zaměřen především na českou a moravskou lidovou píseň.

8. 11. 2022 více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838