Hudba

Vyučování probíhá formou individuální výuky (případně ve skupině 2 žáků) v budově Jih a v budově Na Střezině. Základní vyučovací lekce trvá 45 minut. Ke studiu hudebního nástroje nebo zpěvu žákům přibývají zpravidla od 3. ročníku prvního stupě postupně některé další povinné předměty jako hudební nauka, kolektivní hudební praxe, různé semináře a podobně. Žáci se mohou zapojit do několika školních orchestrů, početných populárních hudebních skupin a souborů klasické hudby.

Studijní zaměření

Rozklikněte si jednotlivá zaměření, najdete prezentační video.

Klavír, Varhany, Cembalo, Klávesové nástroje v populární hudbě, Klasická kytara, Kytara v populární hudbě, Basová kytara, Housle, Viola, Violoncello, Kontrabas, AkordeonZpěv, Zobcová flétna, Flétna, Klarinet, Saxofon, Trubka, Tenor, Baryton, Lesní roh, Trombon, Hoboj, Fagot, Tuba, Bicí nástroje, Zvuková tvorba, Teoretické předměty - doplňují všechna studijní zaměření.

 

Přihlášku můžete vyplnit ZDE

Z letošního ročníku Mezinárodní kontrabasové soutěže v Holicích přivezla střezinská kontrabasová třída celou kolekci ocenění: Josefínka Hotová Čestné uznání, Tomáš Morávek a Eda Matys 3. ceny a Vojta Sigl dokonce 1. cenu! "Všichni hráli moc hezky a jsem na ně právem pyšný," chválí své žáky Daniel Vlček

27. 3. 2023 více »

Úspěšný soutěžní víkend má za sebou houslistka Ema Kaslová ze třídy Mikuláše Ježka. V neděli si přivezla 2. cenu z mezinárodní soutěže O cenu Václava Krůčka v Novém Jičíně. Uspěla ve velké konkurenci soutěžících z České republiky, Slovenské republiky a Polska svým přednesem skladby Antonína Dvořáka Romantický kus č. 2 a Jeana Baptista Accolaye Koncert a moll, 1. věta. Na klavír ji doprovodila paní učitelka Hana Přibylové. Srdečně gratulujeme a držíme palce. Už příští týden ji totiž čeká další soutěž Pro Bohemia, pořádaná Janáčkovou konzervatoří v Ostravě.

27. 3. 2023 více »

"Je to strašně fajn, nádhera," hodnotili naši talentovaní střezinští hudebníci koncert, který odehráli celkem čtyřikrát společně s hradeckými filharmoniky. Vždy jim byl odměnou bouřlivý potlesk hlediště. V pátek se ho dočkali od svých vrstevníků, v sobotu pak od veřejnosti. Už od prosince loňského roku s hradeckými filharmoniky zkoušela desítka střezinských žáků.

20. 3. 2023 více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838