Hudba

Vyučování probíhá formou individuální výuky (případně ve skupině 2 žáků) v budově Jih a v budově Na Střezině. Základní vyučovací lekce trvá 45 minut. Ke studiu hudebního nástroje nebo zpěvu žákům přibývají zpravidla od 3. ročníku prvního stupě postupně některé další povinné předměty jako hudební nauka, kolektivní hudební praxe, různé semináře a podobně. Žáci se mohou zapojit do několika školních orchestrů, početných populárních hudebních skupin a souborů klasické hudby.

Studijní zaměření

Rozklikněte si jednotlivá zaměření, najdete prezentační video.

Klavír, Varhany, Cembalo, Klávesové nástroje v populární hudbě, Klasická kytara, Kytara v populární hudbě, Basová kytara, Housle, Viola, Violoncello, Kontrabas, AkordeonZpěv, Zobcová flétna, Flétna, Klarinet, Saxofon, Trubka, Tenor, Baryton, Lesní roh, Trombon, Hoboj, Fagot, Tuba, Bicí nástroje, Zvuková tvorba, Teoretické předměty - doplňují všechna studijní zaměření.

 

Přihlášku můžete vyplnit ZDE

Začátek září znamenal pro školní orchestr STO Jazz orchestra a STO Junior hned koncertní šňůru v Chorvatsku. V Poreči se jim moc líbilo. Zájezd splnil očekávání. Skvěle jsme si zahráli, propojili se Junioři s Jazzmany, užili jsme si moře, užili jsme si koncerty a to vše v klidu a s dobrou muzikou! Dokonce si každá kapela přivezla i nové songy do repertoáru a tak je učiněno za dost všem bodům, které jsme si vytyčili.

20. 9. 2023 více »

Po čtyřleté pauze si Safari dopřálo zájezd do oblíbeného německého městečka Bösel nedaleko hranic s Nizozemskem, kde se konal už 59. ročník festivalu Euromusiktage. Festival je orientovaný převážně na pochodové dechové hudby a mažoretky, ale i Safari tam svoje místo vždycky najde. Nejbližší společnost mu tentokrát dělala skvělá banda ze ZUŠ Týniště nad Orlicí - Bigbanďata v čele s dirigenty Janem Pírkem a Václavem Hlouškem.

11. 9. 2023 více »

Ve dnech 20. -24. června 2023 se v Praze v Rudolfinu ve Dvořákově síni odehrávala nejdůležitější část závěrečného soustředění v rámci projektu „Společný orchestr žáků ZUŠ a hráčů České filharmonie. Společně z Hradce Králové do Prahy vyrazili 4 žáci a jejich pedagogové – trombonistka Ema Strnadová s paní učitelkou Lucií Houdkovou, kontrabasistka Eva Škeříková s panem učitelem Danielem Vlčkem, houslistka Eliška Raudová s paní učitelkou Ivanou Kulhavou a houslistka Anna Magdalena Svobodová s panem učitelem Mikulášem Ježkem.

26. 6. 2023 více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838