Tanec

Kolektivní výuka v počtu 8 – 15 žáků probíhá 2x-3x týdně v celkovém rozsahu 2 – 5 lekcí (1 lekce = 45 minut) ve  speciálních tanečních sálech v budově Jih. Po absolvování přípravky nabízíme žákům výuku ve čtyřech studijních zaměřeních: Klasický tanec, Současný tanec, Lidový tanec a Step. Ve studiu jsou oblíbené i kombinace tanečních technik.
V tanečním oboru působí několik stálých souborů. Klasickou taneční techniku zastupuje soubor Špičky,současnou techniku soubor Naboso,lidový tanec folklorní soubor Peciválek a v neposlední řadě stepařský soubor Fidgety Feet,který má svoji početnou základnu i ve studiu pro dospělé.
 

Přihlášku můžete vyplnit ZDE

Ve čtvrtek večer bylo ve střezinské Hudbocvičně pěkně veselo. Hrála MaláVelká muzika a tančil Peciválek. Vlastně netančil jen soubor, ale skoro všichni v sále. Kateřinský Škrpál se opravdu vydařil. Večerem provázela Eva Hysková, s výukou tance radila a pomáhla Klára Blažková a muziku vedly Eva a Adéla Černíkovy. Všichni v sále se dozvěděli, jaké tradice se držely na svatou Kateřinu a naučili se tanec Rejdovák a Rejdovačku.

2. 12. 2022 více »

Naši stepaři - Fidgety Feet byli velmi úspěšní na MS v chorvatském Zagrebu - Veliká Gorica. Michaela Hejnová postoupila  z čtvrtfinále do semifinále a tam se umístila na úžasném 11. místě. Startovní pole čítalo 34 sólistek z celého světa. Stejná cesta soutěží se podařila (ze čtvrtfinále do semifinále)  také naší formaci dospělých s názvem Insane (chor. opět M. Hejnová) - konečné umístění také 11. Lenka Hejnová, učitelka stepu

28. 11. 2022 více »

Po coronavirové odmlce se opět mohl o tomto víkendu na brněnském Výstavišti konat v plném rozsahu tradiční dvoudenní „maratón“ všech tanečních stylů s názvem Dance Life Expo, který pořádala taneční organizace CDO.  Náplní akce jsou jak semináře s významnými osobnostmi, tak pohárové soutěže.

7. 11. 2022 více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838