Tanec

Kolektivní výuka v počtu 8 – 15 žáků probíhá 2x-3x týdně v celkovém rozsahu 2 – 5 lekcí (1 lekce = 45 minut) ve  speciálních tanečních sálech v budově Jih. Po absolvování přípravky nabízíme žákům výuku ve čtyřech studijních zaměřeních: Klasický tanec, Současný tanec, Lidový tanec a Step. Ve studiu jsou oblíbené i kombinace tanečních technik.
V tanečním oboru působí několik stálých souborů. Klasickou taneční techniku zastupuje soubor Špičky,současnou techniku soubor Naboso,lidový tanec folklorní soubor Peciválek a v neposlední řadě stepařský soubor Fidgety Feet,který má svoji početnou základnu i ve studiu pro dospělé.
 

Desítky videí poslali žáci tanečního oboru na téma Dáme TO do pohybu! Ze zaslaných příspěvků vzniklo zatím 5 ucelených dílů. Děti tančily, rozpohybovaly nejrůznější části těla a mnohdy si s nimi zadováděli i domácí mazlíčci. To vše za doprovodu písničky od kapely Mirai, která ji tanečnímu oboru laskavě propůjčila. Udržet děti v kontaktu je v době distanční výuky pro taneční obor obzvlášť komplikované, nicméně tento způsob bavil děti, učitelky a věříme, že bude bavit i diváky.

6. 5. 2021 více »

Eva Hysková, která na Střezině vede folklorní soubor Peciválek, české tradice zná a umí o nich krásně vyprávět. Připravila pro svoje žáky ale i pro vás seriál, který bude pojednávat o Svátcích jara. Dozvíte se, kdy se jednotlivé svátky drží a proč. Co znamenají jejich názvy, co se v jejich průběhu peklo, vařilo a dodržovalo. Můžete si v souborech ke stažení přečíst, jak se třeba vypočítává termín Velikonoc, který nikdy nevyjde na stejné datum jako minulý rok.

2. 3. 2021 více »

Taneční obor nezahálí ani v době distanční výuky. "Pro všechny skupiny pořádáme 2x týdně on-line tréninky, na kterých se snažíme udržet naše studenty v dobré kondici a opakujeme zažité vazby a choreografie," upřesňuje Pavla Cejnarová z TO. "Pro naše nejmenší máme výuku přizpůsobenou jejich domácím podmínkám. Vídáme se pravidelně, tančíme a učíme se nové písničky," dodává Ivana Dulíčková, která učí převážně nejmladší žáky Střeziny.

18. 2. 2021 více »

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838