Tanec

Kolektivní výuka v počtu 8 – 15 žáků probíhá 2x-3x týdně v celkovém rozsahu 2 – 5 lekcí (1 lekce = 45 minut) ve  speciálních tanečních sálech v budově Jih. Po absolvování přípravky nabízíme žákům výuku ve čtyřech studijních zaměřeních: Klasický tanec, Současný tanec, Lidový tanec a Step. Ve studiu jsou oblíbené i kombinace tanečních technik.

Máme skupiny pro děti už od 3 let. Tam se zaměřujeme na hravou formu. Pohádkové příběhy, pohybové hry a písničky jsou vhodný způsob, jak rozvíjet dětskou tvořivost, fantazii, sociální interakci a komunikaci s ostatními dětmi. V tomto věku je důležité vytvořit pro děti pozitivní a podporující prostředí, kde se mohou učit a projevovat skrze taneční projev.

Přípravná taneční výchova je pro děti od 5 let, která zahrnuje taneční (cvičení na zemi, správné držení těla, posílení i protažení jednotlivých svalových skupin, základní taneční kroky, taneční improvizace a dětské taneční hry), hudební (rytmické cvičení, pohybové hry, zpěv, zvyšování hudební citlivosti, hra na jednoduché nástroje, zvyšování hlasového rozsahu) a základy akrobacie (svíčky, kolíbka, kotoul vpřed, vzad, příprava na stoj na rukách, apod.)


V tanečním oboru působí několik stálých souborů. Klasickou taneční techniku zastupuje soubor Špičky,současnou techniku soubor Naboso,lidový tanec folklorní soubor Peciválek a v neposlední řadě stepařský soubor Fidgety Feet,který má svoji početnou základnu i ve studiu pro dospělé.
 

Přihlášku můžete vyplnit ZDE

Na tanečním oboru už to v současné době tepe a žije. Během Vánoc se stěhovalo a 10. ledna přišla na Střezinu delegace z hradeckého magistrátu, ze stavební firmy a z médií všeho druhu. Všichni společně jsme slavnostně otevírali jak taneční obor, tak i novou spojovací chodbu KrČek (kreativní čekárnu). V KrČku i na sálech si mohli přítomní užít i něco z talentu střezinských dětí a jejich učitelů. Dokonce i oni sami mohli nechat rozeznít svou kreativitu a napsat první vzkazy na obrovskou tabuli - součást kreativní čekárny.

15. 1. 2024 více »

Stepařky z Fidgety Feet prožily dva inspirativní dny na tradičním tanečním festivalu v Brně s názvem Dance Life Expo. Jeho součástí byly pro stepaře zorganizované semináře se zahraničními lektory, večerní Gala show a nedělní pohárové soutěže pro mírně i velmi pokročilé.

28. 11. 2023 více »

V sobotu 18.11. se Vendula Stránská ze třídy Dany Pešové a Markéty Roth Elblové vydala reprezentovat ZUŠ Střezina na podzimní festival Ave Bohemia 2023. Jedná se o mezinárodní soutěž s tanečníky z Čech, Lotyšska, Německa a dokonce i Španělska.

20. 11. 2023 více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838