Hradecké Guitarreando

Hradecké Guitarreando je národní soutěž v komorní hře na kytaru pro amatérské kytarové soubory (studenti ZUŠ, klubových zařízení, amatéři).

Absolutním vítězem Hradeckého Guitarreanda se stal Kryštof Vavřín ze ZUŠ Ústí nad Orlicí.


Číst více »

Po dvouleté přestávce jsme uspořádali národní kytarovou soutěž Hradecké Guitareando. Šlo o 19. ročník a termín byl 27. května 2022. Soutěžily komorní kytarové soubory od dvou do devíti členů. Výsledková listina spolu s dalšími dokmuenty v přílohách.

Soutěž vznikla za finanční podpory Státního fondu kultury České republiky, Města Hradce Králové, Nadace Život umělce, Královéhradeckého kraje a Elektráren Opatovice a.s. a dalších partnerů.

Fotogalerie ZDE

Nahrávky soutěžících jsou ZDE.


Číst více »

Vážení učitelé el. a basové kytary.
Květnový termín soutěže Hradecké Guitarreando 2020 jsme nuceni s ohledem na současnou situaci definitivně zrušit. Ve hře jsou nyní dvě možnosti - v návaznosti na postup MŠMT v plánování dalších soutěží ZUŠ, s jejichž pravidelným tříletým cyklem je Hradecké Guitarreando provázáno. Pokud se budou letošní nedokončené soutěže ZUŠ příští rok opakovat, zopakujeme také v květnu 2021 naši soutěž. Druhá varianta je, že budou letošní soutěže ZUŠ zrušeny bez náhrady - pak bychom se pokusili zřejmě na začátku prosince uspořádat v náhradním termínu soutěž pro el. a basovou kytaru a v květnu 2021 by pak proběhla pravidelná soutěž zaměřená na "čistou" kytarovou komořinu (klasiku). Co bude platit, ukáže další vývoj a každopádně vás budeme nejpozději v září informovat.

Všechny dosud zaslané přihlášky budou tedy anulovány a startovné vrátíme na účet, ze kterého bylo odesláno. Děkujeme vám za přízeň a zachovejte nám ji i v dalších souvislostech.
Karel Šust


Číst více »

18. ročník národní soutěže Hradecké Guitarreando 2019 se konal 24. - 25. 5. 2019. Letos byla soutěž vyhlášena pro komorní soubory s kytarou od dvou do devíti členů a pro kytarové orchestry. Titul Absolutního vítěze a hlavní cenu -  kytaru z dílny Petra Vančaty v ceně 50 tisíc korun si odvezlo Duo ze ZUŠ Kladno sestry Markéta a Jana Hejdovy.

Nahrávky soutěžících najdete ZDE.


Číst více »

Titul Absolutní vítěz Hradeckého Guitarreanda 2018 zůstal doma na Střezině

Střezinské kytarové kvarteto ve složení Markéta Mourková, Tereza Vlčková, Tomáš jedlička a Tomáš Kinský v pátek 18. Května ovládli již 17. ročník Hradeckého Guitarreanda. Kytaristé pod vedením Rostislava Coufala získali jednak 1. místo ve druhé kategorii, ale hlavně se stali Absolutním vítězem a Laureátem soutěže a odnesli si tak kytaru v hodnotě 40 tisíc korun z dílny Mistra kytaráře Martina Šuka.  Moc gratulujeme!!!

Hradeckého Guitarreanda se letos zúčastnilo celkem 24 souborů, 77 soutěžících a 20 vedoucích z celé České republiky.  Letošní ročník  soutěžily komorní kytarové soubory.  Výkony soutěžících hodnotila odborná porota ve složení:  Václav Kučera – předseda poroty, (Konzervatoř Praha, Gymn. J. Nerudy Praha), Ondřej Gilig (Janáčkova konz. Ostrava, ZUŠ Ostrava – Poruba), Petr Vít (Konzervatoř  Brno), Ozren Mutak (Konz. Plzeň, ZUŠ Kladno) a Petr Saidl (Konz. Pardubice, HAMU Praha).

„Bylo mi potěšením vidět a slyšet výkony soutěžících. Díky soutěži se děti naučí respektovat své kolegy, naučí se pokoře, ale i prosadit se. Jsem moc rád, že se tento projekt těší přízni,“ zhodnotil klání předseda poroty Václav Kučera.  „Není  to jen o tom přijet vyhrát.  Je důležité se potkávat, předávat si zkušenosti a zkrátka si zahrát. Nicméně fakt, že titul Absolutního vítěze zůstal po letech na Střezině, mě moc těší. Dík patří žákům a především jejich učiteli Rostislavu Coufalovi,“ dodal Karel Šust, ředitel ZUŠ Střezina, která soutěž pořádala.

Fotogalerie ZDE

Nahrávky soutěžících ZDE

Výsledková listina a další dokumenty níže v přiložených souborech


Číst více »

Hradecké Guitarreando 2017 se konalo 26. - 27. května 2017. Letos se soutěžilo v sólové hře na elektrickou a basovou kytaru. Přihlásila se padesátka soutěžících. Podrobnější informace o soutěži, harmonogram, seznam soutěžících, výsledkovou listinu a další najdete v přiložených souborech.

Fotogalerie ZDE.

Nahrávky soutěžících ZDE.


Číst více »

Archiv minulých ročníků naleznete ZDE.


Číst více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838