Divadlo

Literárně-dramatický obor vyučujeme v budově Jesličky v Brandlově ulici. Základem je kolektivní výuka v počtu 8 – 12 žáků v  rozsahu 2 lekcí (90 minut) 1x týdně. Od 3. ročníku k ní přibývají další předměty vyučované většinou ve skupině 2 – 4 žáků. Jediné základní studijní zaměření (Dramatická tvorba) poskytuje ve druhém stupni základního studia možnost výběru z 11 volitelných předmětů:  Režie a dramaturgie, Základy tvůrčího psaní, Scénografie, Divadelní produkce, Dramatická výchova, Kritika a divadelní věda, Muzikálové herectví, Loutkoherectví, Individuální interpretace textu a tématu, Hudebně-hlasová průprava a Moderování a práce s mikrofonem.

Samostatným pojmem a značkou kvality nejen v divadelním světě je stálá divadelní scéna ZUŠ Střezina - Divadlo Jesličky Josefa Tejkla. Představení pro veřejnost se zde konají téměř každý den a na jevišti se představují různé divadelní soubory a jednotlivci z řad žáků ale i učitelů.

 

 

Projekt s pracovním názvem "Zvířátka" je milý, srandovní a také spojující. Dává dohromady totiž hned tři střezinské obory. Původně mělo jít o divadlo třídy Jolany Brannyové, ke kterému vyráběli loutky žáci třídy Radky Šůstkové z výtvarného oboru, hudbu měly na starosti děti ze třídy Lenky Brtníkové ve spolupráci ze střezinskými klavíristy. Člověk však míní a covid mění.

10. 2. 2021 více »

Střezinští divadelníci z Jesliček Josefa Tejkla se ani letos nechtěli vzdát Noci divadel, která připadla na sobotu 21. listopadu. Protože setkávání naživo současná situace nedovoluje, rozhodli se pro své fanoušky připravit několik videí a live stream přímo z divadla.

 

23. 11. 2020 více »

Herecké cvičení na emoce. Žáci třídy Aleše Dvořák (LDO) měli za úkol vymyslet příběh a podle toho to zaznamenat na fotce. Mrkněte, jak se jim to povedlo 
              </p>
            </div>
          </div>
          <div class=

9. 11. 2020 více »

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838