Divadlo

Literárně-dramatický obor vyučujeme v budově Jesličky v Brandlově ulici. Základem je kolektivní výuka v počtu 8 – 12 žáků v  rozsahu 2 lekcí (90 minut) 1x týdně. Od 3. ročníku k ní přibývají další předměty vyučované většinou ve skupině 2 – 4 žáků. Jediné základní studijní zaměření (Dramatická tvorba) poskytuje ve druhém stupni základního studia možnost výběru z 11 volitelných předmětů:  Režie a dramaturgie, Základy tvůrčího psaní, Scénografie, Divadelní produkce, Dramatická výchova, Kritika a divadelní věda, Muzikálové herectví, Loutkoherectví, Individuální interpretace textu a tématu, Hudebně-hlasová průprava a Moderování a práce s mikrofonem.

Samostatným pojmem a značkou kvality nejen v divadelním světě je stálá divadelní scéna ZUŠ Střezina - Divadlo Jesličky Josefa Tejkla. Představení pro veřejnost se zde konají téměř každý den a na jevišti se představují různé divadelní soubory a jednotlivci z řad žáků ale i učitelů.

Přihlášku můžete vyplnit ZDE

 

 

 

Tento víkend v Jesličkách opět proběhl Inspiromat. Inspirativní setkání žáků Evy Sajdlové plné workshopů, tvoření, představení, reflexí, jídla...

28. 11. 2023 více »

Ještě ani neskončilo září a my už máme první soutěžní úspěch. Kristýnka Podlipná ze třídy Jiřiny Krtičkové literárně-dramatického oboru získala v pondělí 25. září Cenu Ivony Březinové v pátém ročníku literární soutěže. Téma bylo: Zase na poslední chvíli a vyhrála její povídka První rande. Povídku si můžete přečíst v přiloženém souboru.

27. 9. 2023 více »

Divadlo Jesličky se už po šestnácté připojily k Noci divadel. V sobotu 19. listopadu jste tak od čtyř hodin odpoledne mohli procházet ze sálu do zkušeben a užívat si tak představení za představením. Program byl pestrý, kromě představení se právě ve zkušebnách představila Band(a) ze třídy Moniky Janákové s písničkami, monology i kousky her. V sále pak Divůplodná noc, Zčernal boží svět, Spalovač a Hoří, má panenko. V menších prostorách se hrálo představení Matydla a Emilie a Ptačí žena. Fotogalerie ZDE.
 

21. 11. 2022 více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838