Informace o škole

Základní umělecká škola Střezina, Hradec Králové, Luční 838 poskytuje základy uměleckého vzdělávání pro talentované zájemce ve věku od pěti let až do dospělosti. Je největší školou svého typu v ČR, počet žáků ve všech oborech přesahuje 2.000.

OPEN DWOOR 2023 - festival, kterým se ZUŠ Střezina otevírá veřejnosti. Představuje všechny své obory - hudební, taneční, literárně-dramatický a výtvarný. 
 

 

Klip Střeziny vznikl za spolupráce se společností Moving Pictures. V podstatě všichni, kdo se na tvorbě klipu podíleli, buď na Střezině jsou nebo jí prošli. Inspirací k jeho vzniku byl povedený průvod městem, který jsme uspořádali v říjnu 2021 k oslavám 45. výročí školy. Základním hudebním motivem je střezinská hymna, jež vznikla před více než 25 lety a prošla modernizačním procesem. Doufáme, že z klipu je cítit hlavně radost, která nás provázela celým tvůrčím procesem a hlavně natáčením. Všem zúčastněným patří velký dík, protože za klipem stojí spousta práce všech oborů. Všechny dekorace, kostýmy, tanečnice, muzikanti, herci - to vše je práce střezinských oborů. Premiéra proběhla 5.6.2022.
 

 

Propagační video ZUŠ Střezina. Film Střezina – prostor pro radost vznikl ve studiu Mowing pictures bývalého žáka literárně dramatického oboru ZUŠ Střezina a zároveň režiséra klipu Ondřeje Martince. Hlavním hrdinou filmu je výtvarník Šimon Přívratský. Premiéru měl v roce 2014.
 

 

Průvodem pro radost se Střezina rozhodla zahájit oslavy svého 45. výročí samostatnosti. Velkolepá akce se uskutečnila 20. října 2021. Startovalo se na náměstí 28. října, kde měla Střezina své první samostatné sídlo a pokračovalo se centrem města až k současné hlavní budově v Luční ulici. Průvod na své pouti potkával řadu stanovišť, kde se prezentovaly všechny čtyři obory školy. Závěr patřil hymně, kterou jsme oprášili po 25 letech a nacvičili na ni i krátký taneček.  
 

 

Po 25 letech jsme oprášili střezinskou hymnu, která vznikla během jednoho Třeštění učitelů v Jesličkách. Na závěr Průvodu pro radost (20.10.2021) jsme si před hlavní budovou Střeziny v Luční ulici poprvé veřejně hymnu zazpívali a zatančili i krátký taneček, který vzešel od našich studentek z orchestru Safari. 
 
Záznam ze slavnostního večera ZUŠ Střezina, který proběhl 5. června 2022 v KC Aldis.  Večer se konal k 45. výročí založení školy.
 
Muzikál, který vznikl za spolupráce Střeziny s Centrem Daneta, se odehrál u příležitosti oslav 45. výročí vzniku Střeziny 5. června 2022 v KC Aldis. 
 
Střezinská hymna spatřila světlo světa v roce 1996 při Třeštění učitelů. V roce 2022 byla vzkříšena a nahrána v hradecké filharmonii a v prostorách školy. Z této původní nahrávky pak vznikl klip i se speciálně vytvořeným tanečkem. Video mapuje vznik.
 

 

ZUŠ Střezina je příspěvková organizace, zřizovatelem je Statutární město Hradec Králové.
 

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838