Výtvarka

Kolektivní výuka v počtu 8 – 15 žáků probíhá 1x týdně v rozsahu 2 – 3 lekce (1 lekce = 45 minut) ve specializovaných učebnách v  budově Jih. Základní výuka v přípravce a prvních pěti ročnících je ve všech studijních zaměřeních v podstatě stejná, od 5. ročníku (6. tř. ZŠ) si mohou studenti vybrat z několika studijních zaměření: Základní výtvarné techniky, Počítačová grafika, Digitální fotografie, Sochařství, Studijní kresba a malba (příprava na vyšší umělecké školy).

Studovat mohou i dospělí

Velkou tradici má zde také studium pro dospělé. Zde nabízíme čtyři studijní zaměření: Kurz keramiky, Výtvarné techniky, Sochařství a Digitální fotografii.

Přihlášku můžete vyplnit ZDE

 

Středeční podvečer (13.3.2024) se na střezinském výtvarném oboru nesl ve velmi slavnostním duchu. Vernisáží začala výstava Bořivoje Borovského a zároveň byla galerie pojmenována právě po tomto významném výtvarníku a pedagogovi.

 

14. 3. 2024 více »

V úterý odpoledne (27.2.2024)  v galerii výtvarného oboru pomalu končila jedna výstava - díla Martina Zemanského a na ni plynule navázala další výstava - RE-ART. Šlo vlastně o takovou reakci. V chodbách budovy oboru jsou totiž k vidění dílka žáků, kteří se inspirovali právě obrazy Martina Zemanského. A to, že jsou převážně o masopustu se v tomto obdobi hodilo. K vernisáži hrála MaláVelká muzika s Peciválkem a nechybělo ani občerstvení.

28. 2. 2024 více »

Ve středu 29. listopadu večer byla vernisáží zahájena výstava Martina Zemanského v prostorách galerie v nové budově výtvarného oboru. Výstavu si můžete přijít prohlédnout až do konce ledna. Od pondělí do čtvrtka je přístupná do 19.30 hodin. Vernisáž doprovodil slovem sám malíř, na kytaru zahrál Matěj Bělohlávek a monolog přednesl David Štandera.

30. 11. 2023 více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838