Výtvarka

Kolektivní výuka v počtu 8 – 15 žáků probíhá 1x týdně v rozsahu 2 – 3 lekce (1 lekce = 45 minut) ve specializovaných učebnách v  budově Jih. Základní výuka v přípravce a prvních pěti ročnících je ve všech studijních zaměřeních v podstatě stejná, od 5. ročníku (6. tř. ZŠ) si mohou studenti vybrat z několika studijních zaměření: Základní výtvarné techniky, Počítačová grafika, Digitální fotografie, Sochařství, Studijní kresba a malba (příprava na vyšší umělecké školy). V případě zájmu lze souběžně studovat i např. dvě studijní zaměření najednou. Velkou tradici má zde také studium pro dospělé. Zde nabízíme čtyři studijní zaměření: Keramika, Výtvarné techniky, Sochařství a Digitální fotografii.

Projekt vznikl jako reakce na skutečnost, že už více než rok je kultura paralyzována proticovidovými opatřeními, galerie jsou zavřené a sdílení obrazů přes sociální sítě je neosobní. Proto jsme oslovili žáky výtvarného oboru, kteří jsou i v době lockdownu schopni tvořit vlastní díla v domácím prostředí  a kteří mají osobitý rukopis, témata či pohled na svět kolem sebe.

7. 5. 2021 více »

Výtvarníci ze třídy Radky Šůstkové doma tvořili na další dvě témata. Jedním z nich byli ptáci. Inspirací pro zadání úkolu byla pro paní učitelku její oblíbená kniha Ptačí sněm od pana Síse, která jakoby hovořila o dnešní době.

25. 11. 2020 více »

Tvořit se dá úplně ze všeho. Důkazem toho jsou dílka, která své učitelce výtvarného oboru Radce Šůstkové posílají její žáci. Téma práce: Tvoř z toho, co tě doma obklopuje aneb inspirace obyčejnými věcmi. "Představovala jsem si, že děti kolem sebe doma nemají výtvarné potřeby jako na hodinách, ale třeba lžičky, kolíčky, nůžky, klíče.... A proto mě napadlo, že bychom mohli přestat pohlížet na nůžky jen jako na obyčejné nůžky. Mohou to být třeba brýle na nose pihaté slečny, nebo staré babičky...," dodává Radka Šůstková.

9. 11. 2020 více »