Výtvarka

Kolektivní výuka v počtu 8 – 15 žáků probíhá 1x týdně v rozsahu 2 – 3 lekce (1 lekce = 45 minut) ve specializovaných učebnách v  budově Jih. Základní výuka v přípravce a prvních pěti ročnících je ve všech studijních zaměřeních v podstatě stejná, od 5. ročníku (6. tř. ZŠ) si mohou studenti vybrat z několika studijních zaměření: Základní výtvarné techniky, Počítačová grafika, Digitální fotografie, Sochařství, Studijní kresba a malba (příprava na vyšší umělecké školy).

Studovat mohou i dospělí

Velkou tradici má zde také studium pro dospělé. Zde nabízíme čtyři studijní zaměření: Kurz keramiky, Výtvarné techniky, Sochařství a Digitální fotografii.

Přihlášku můžete vyplnit ZDE

 

Filmová cena Technologické agentury ČR „Za popularizaci vědy mezi mládeží“ se letos zaměřila na mladé filmové tvůrce –⁠ žáky základních škol. Ti měli za úkol vytvořit krátký snímek o tom, jak si představují život ve městech budoucnosti založený na nových vynálezech. Z celkem 11 krátkých soutěžních filmů vybrala odborná porota animaci Město budoucnosti, kterou vytvořili žáci 5. ročníku výtvarného oboru Základní umělecké školy Střezina z Hradce Králové pod vedením Dominiky Cyprové. Sošku paní učitelce předal předseda Technologické agentury České republiky (TA ČR) Petr Konvalinka na slavnostním zahájení 63. ročníku Zlín Film Festivalu společně s předsedou poroty Pavlem Komárkem.

2. 6. 2023 více »

Projekt MenArt není Střezině cizí. Účastní se ho talentovaní žáci, kteří pak spolupracují s významnými osobnostmi v oboru. Studentka výtvarného oboru Anička Kopecká je v letošním roce stipendistou projektu MenArt. Na Střezině ji vede Marek Bělohlávek.

14. 3. 2023 více »

Dnes - 4. ledna 2023 jsme oficiálně otevřeli nově zrekonstruovanou budovu výtvarného oboru. Byla to velká sláva za účasti představitelů hradeckého magistrátu, vedení stavební společnosti, novinářů a dalších vážených hostů. Páska se nestříhala, místo toho výtvarníci připravili své plackovače a primátorka Pavlína Springerová si jako první vyrobila odznáček. Svůj odznáček si vyrazil i bývalý primátor Alexander Hrabálek, protože v období jeho působení na magistrátu se s rekonstrukcí hodně hnulo a naštěstí už do dění nevstoupily nepříznivé okolonosti jako v dobách minulých.

4. 1. 2023 více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838