Výtvarka

Kolektivní výuka v počtu 8 – 15 žáků probíhá 1x týdně v rozsahu 2 – 3 lekce (1 lekce = 45 minut) ve specializovaných učebnách v  budově Jih. Základní výuka v přípravce a prvních pěti ročnících je ve všech studijních zaměřeních v podstatě stejná, od 5. ročníku (6. tř. ZŠ) si mohou studenti vybrat z několika studijních zaměření: Základní výtvarné techniky, Počítačová grafika, Digitální fotografie, Sochařství, Studijní kresba a malba (příprava na vyšší umělecké školy).

Studovat mohou i dospělí

Velkou tradici má zde také studium pro dospělé. Zde nabízíme čtyři studijní zaměření: Kurz keramiky, Výtvarné techniky, Sochařství a Digitální fotografii.

Přihlášku můžete vyplnit ZDE

 

Výtvarný obor stejně jako každý rok i letos připravil celooborovou výstavu v Galerii U Přívozu. Slavnostní zahájení se konalo 10. května za přispění tanečního i hudebního oboru. Výstavu je v galerii možné navštívit do 25. května do 12 hodin. Foto si můžete prohlédnout ZDE. Fotil Jan Slavíček

14. 5. 2024 více »

Středeční podvečer (13.3.2024) se na střezinském výtvarném oboru nesl ve velmi slavnostním duchu. Vernisáží začala výstava Bořivoje Borovského a zároveň byla galerie pojmenována právě po tomto významném výtvarníku a pedagogovi.

 

14. 3. 2024 více »

V úterý odpoledne (27.2.2024)  v galerii výtvarného oboru pomalu končila jedna výstava - díla Martina Zemanského a na ni plynule navázala další výstava - RE-ART. Šlo vlastně o takovou reakci. V chodbách budovy oboru jsou totiž k vidění dílka žáků, kteří se inspirovali právě obrazy Martina Zemanského. A to, že jsou převážně o masopustu se v tomto obdobi hodilo. K vernisáži hrála MaláVelká muzika s Peciválkem a nechybělo ani občerstvení.

28. 2. 2024 více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838