Hradecké Guitarreando 2019

18. ročník národní soutěže Hradecké Guitarreando 2019 se konal 24. - 25. 5. 2019. Letos byla soutěž vyhlášena pro komorní soubory s kytarou od dvou do devíti členů a pro kytarové orchestry. Titul Absolutního vítěze a hlavní cenu -  kytaru z dílny Petra Vančaty v ceně 50 tisíc korun si odvezlo Duo ze ZUŠ Kladno sestry Markéta a Jana Hejdovy.

Nahrávky soutěžících najdete ZDE.

Hradecké Guitarreando podporují naši partneři a my děkujeme

 

Petr Vančata – ruční výroba flamencových a klasických kytar

Vystudoval  Střední uměleckoprůmyslovou školu hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové. V roce 2015 jsem začal s výrobou klasických a flamencových kytar ve vlastní dílně v Hradci Králové. Dále se zabývám výrobou a renovací historických nástrojů a povrchovými úpravami: francouzská politura, lihové a olejové laky.

 

 

 

 

Guitar Centre – Pavel Vitáček

Pavel Vitáček je zakladatel značky hudebních nástrojů Pablo Vitaso a aktivní kytarista. Kvalitní, přírodně vysoušené dřevo s precizní povrchovou úpravou je základem kvality hudebních nástrojů Pablo Vitaso. Nástroje jsou propracovány do nejmenších detailů, které vytváří harmonický celek. Důkazem je silný, vyrovnaný a zároveň barevný zvuk splňující nejpřísnější požadavky. Díky předprodejní kontrole profesionály se do rukou hudebníků dostávají jen ty nejkvalitnější nástroje.

 

 

3D Music s.r.o.

E-shop a prodejna hudebních nástrojů. V naší nabídce naleznete elektrické, akustické kytary a baskytary značek Ibanez, C.F. Martin, Madison a FGN Japan, bicí soupravy a příslušenství TAMA, paličky VIC FIRTH, blány AQUARIAN, kytarové struny La Bella, Elixir, C.F. Martin a Darco,, klasické kytary španělské výroby Alvaro a Paco Castillo. Dovážíme a distribuujeme také ladičky a metronomy japonského výrobce SEIKO, kytarovou elektroniku a efekty FISHMAN, japonské zobcové flétny AULOS a foukací harmoniky TOMBO a Lee Oskar.

 

 

 

   

 

CMI

Obchodní dům hudebních nástrojů CMI plaza Vám v moderním prostředí nabízí rozsáhlý sortiment hudebních nástrojů a příslušenství více jak od 300 výrobců z celého světa. Na ploše 800m2 s komfortním zázemím máte skvělou a jedinečnou možnost přehrání a vyzkoušení nástrojů za odborné asistence prodejních specialistů. Velmi ojedinělá a nevídaná je nabídka od firem YAMAHA a ASHTON. Vedle těchto značek Vám také v širokém zastoupení nabízíme hudební nástroje od světoznámých značek Ibanez, Fender, Roland, Korg, Kawai, Casio, Kurzweil, Nord, Clavia, LTD, ESP, LINE 6, Alhambra, Strunal, Lee Oscar, Suzuki, Seiko, Amati, Červený, Meinl, K+M, Marshall, Sabian, Ludwig, Sonor, Bohemia, Sparow...

 

 

Hudební centrum

Firma Hudební centrum s.r.o. navazuje na úspěšnou činnost firmy Václav Kunt-Music Electronic Service založenou v roce 1990. Na počátku byla pouze servisní činnost, se kterou má majitel a jednatel obou firem - pan Václav Kunt dlouholetou zkušenost. Postupem doby začali kromě servisu elektronických nástrojů poskytovat i další služby pro muzikanty, proto se v roce 2004 rozhodli vytvořit firmu se snadněji zapamatovatelným názvem Hudební centrum s.r.o. Firma Václav Kunt-Music Electronic Service nadále zajišťuje pouze servisní činnost a provozuje Roland hudební školu. Prodejna v Průmyslové ulici se v den jejího otevření - 5. dubna 2004, stala největší prodejnou hudebních nástrojů ve východních Čechách, protože na ploše více než 210 m2 se můžete seznámit s kompletní nabídkou hudebních nástrojů pod jednou střechou.

Firma zajišťuje:

-  velkoobchod s výrobky firem Orla, Hammond, Leslie, Ahlborn, Solton, Cordial, Neutrik, Prodipe, Vortex a Juan Samitos

-  maloobchodní prodej v naší velké prodejně v Hradci Králové

-  záruční a pozáruční servis pro všechny námi velkoobchodně distribuované značky

- provoz Roland hudební školy již od roku 1997 v Hradci Králové, od roku 2001 v Pardubicích a od roku 2006 rovněž v Chrudimi.

 

 

 

Hudebnikum.cz

Internetový obchod s předměty, které by chtěl mít každý, kdo má rád hudbu. Na jeho stránkách najdete krásné, vtipné, nápadité i originální předměty, které si můžete koupit pro sebe, ale také třeba jako dárek pro někoho, na kom vám záleží, a víte, že miluje hudbu. Jsou to věci pro radost i pro každodenní využití. Věci, které vám budou připomínat, že muzika je smysl a potěšení vašeho života. Velmi příjemná a hlavně spolehlivá je komunikace s prodejci.

 

 

 

D´Addario

Historie a tradice původně italské firmy D’Addario sahá až do roku 1680; při jejím zrodu stál Donato D’Addario, který se narodil v malé italské vesnici Salle (provincie Pescara). Před zavedením umělých náhražek byly struny na loutny, kytary, housle harfy, a další rozmanité hudební nástroje vyráběny z ovčích a vepřových střev. Vytvoření jemné nitky z tohoto materiálu byl dlouhý a časově náročný proces, kterému se rodina D’Addario věnovala po celé generace minulého století. Avšak v důsledku ničivého zemětřesení, které celou oblast v roce 1905 úplně zničilo, se stěhují za oceán. Přichází do města Astoria v Queensu (stát New York), kde v malé garáži za domem pokračují ve výrobě strun. D’Addario postupně navazuje kontakty s předními hudebníky té doby (např. orchestrem Glena Millera) a vyrábí struny na základě individuálních požadavků hudebníků. Díky vynálezu společnosti DuPont™ poznává celý svět nylon. V roce 1947 DuPont™ dodává první vzorky této suroviny rodině D’Addario, která hned začala rozvíjet technologii, jak používat tento nový druh materiálu k výrobě strun pro nejrůznější hudební nástroje.

Kromě strun pro klasické nástroje se začíná u D’Addaria rozbíhat výroba ocelových strun pro elektrické kytary. Na počátku 90. let pak firma D’Addario úspěšně dokončuje akvizici firmy Kaplan Musical Strings Company, dlouholetého a ve Státech uznávaného výrobce strun pro klasické nástroje.

 

 

Planet Waves

V roce 1994 rozběhli v Hicksville (N.Y., USA) Howard a Robert Silagy malou firmu na výrobu kytarových popruhů s jediným cílem vyrábět atraktivní a odolné pásy z kvalitních materiálů. V roce 1998 vysoce prosperující firmu kupuje D´Addario a začleňuje ji do své celosvětově známé rodiny příslušenství pro nástroje. Výroba expanduje i mimo kytarové oblasti. Planet Waves po pečlivém vývoji uvádějí na trh velmi kvalitní nástrojové kabely, které kladou důraz na minimalizaci zabarvení průchozího signálu a redukování vlivů povrchové oxidace. Použito je pozlacení a pružinky na zemnících kontaktech. V rychlém sledu se objevují také mikrofonní, MIDI, USB či S-video kabely. Sortiment postupně rozšiřují navíječe a střihače strun, ladící mechaniky jakožto i elektronika v podobě akordového slovníku či velmi kvalitních ladiček s kovovými pouzdry. Ani původní produkty Planet Waves však nejsou upozaděny a rozrůstající se portfolio pásů sází ve vzorech např. na autorství věhlasných kytaristů, z nichž se nejvíce prosazují modely Joe Satrianiho. Mezi nejzajímavější nové modely patří mikro ladička CT-12 či hi-tech kytarové kabely American Stage.

 

 

 

eNoty.cz - internetový obchod

Internetový obchod a vydavatelství eNoty.eu patří mezi největší prodejce notového materiálu v České i Slovenské republice. Nabízí noty vážné i veselé, rychlé i pomalé, pro začínající i pokročilé hudebníky a svým zákazníkům je dodává od roku 2000, tedy již téměř 20 let. Budete-li hledat notový zápis nějaké písničky, melodie nebo skladby, pak eNoty.eu jsou internetové stránky na kterých je dobré své pátrání notách vždy začít. 

 

 

 

Hradecké Guitarreando finančně podpořili:

 

 

 

 

 

 

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838