Hradecké Guitarreando 2018

Titul Absolutní vítěz Hradeckého Guitarreanda 2018 zůstal doma na Střezině

Střezinské kytarové kvarteto ve složení Markéta Mourková, Tereza Vlčková, Tomáš jedlička a Tomáš Kinský v pátek 18. Května ovládli již 17. ročník Hradeckého Guitarreanda. Kytaristé pod vedením Rostislava Coufala získali jednak 1. místo ve druhé kategorii, ale hlavně se stali Absolutním vítězem a Laureátem soutěže a odnesli si tak kytaru v hodnotě 40 tisíc korun z dílny Mistra kytaráře Martina Šuka.  Moc gratulujeme!!!

Hradeckého Guitarreanda se letos zúčastnilo celkem 24 souborů, 77 soutěžících a 20 vedoucích z celé České republiky.  Letošní ročník  soutěžily komorní kytarové soubory.  Výkony soutěžících hodnotila odborná porota ve složení:  Václav Kučera – předseda poroty, (Konzervatoř Praha, Gymn. J. Nerudy Praha), Ondřej Gilig (Janáčkova konz. Ostrava, ZUŠ Ostrava – Poruba), Petr Vít (Konzervatoř  Brno), Ozren Mutak (Konz. Plzeň, ZUŠ Kladno) a Petr Saidl (Konz. Pardubice, HAMU Praha).

„Bylo mi potěšením vidět a slyšet výkony soutěžících. Díky soutěži se děti naučí respektovat své kolegy, naučí se pokoře, ale i prosadit se. Jsem moc rád, že se tento projekt těší přízni,“ zhodnotil klání předseda poroty Václav Kučera.  „Není  to jen o tom přijet vyhrát.  Je důležité se potkávat, předávat si zkušenosti a zkrátka si zahrát. Nicméně fakt, že titul Absolutního vítěze zůstal po letech na Střezině, mě moc těší. Dík patří žákům a především jejich učiteli Rostislavu Coufalovi,“ dodal Karel Šust, ředitel ZUŠ Střezina, která soutěž pořádala.

Fotogalerie ZDE

Nahrávky soutěžících ZDE

Výsledková listina a další dokumenty níže v přiložených souborech

Hradecké Guitarreando podporují naši partneři a my jim moc děkujeme!

Hlavní partneři soutěže

 
Kytary.cz jsou tradiční evropský prodejce hudebních nástrojů a zvukové techniky. Milujeme hudbu a vše okolo ní. Tuto vášeň sdílíme s našimi zákazníky ve více než 5 zemích Evropy.

Jsme na trhu už od roku 2000 a za tu dobu jsme stihli získat několik prestižních cen. V Kytary.cz získáte nadstandardní služby, které posunou vaši hudbu dopředu, ať už patříte mezi začátečníky, nebo profesionální hudebníky.

Specializujeme se na kytary, baskytary, bicí, klávesy, DJ techniku a další hudební nástroje včetně veškerého příslušenství. V nabídce máme i dechové a smyčcové nástroje, vybavení nahrávacích studií a zařízení pro ozvučení koncertů či vybavení zkušeben.

Jsme tu pro vás a vaši hudbu. Play Hard. With Heart.

 
 
Dílna mistra kytaráře Martina Šuka
Krátká vizitka: Narozen 1984, žije a tvoří ve městě Poděbrady. Od roku 2000 se věnuje stavbě kytar, se specializací na koncertní nástroje. Po studiu v Lubech u Chebu, Hradci Králové, master class u G. K. Hannabach a konzultacích u profesorů UdK Berlín a Konzervatoří v ČR založil v roce 2007 vlastní atelier stavby koncertních kytar. Dále působil jako lektor stavby kytar na uměleckoprůmyslové škole v Hradci Králové. V současnosti se plně věnuje ruční stavbě metodou "španělské školy." Více na www.sukguitar.cz

 

 

 

Partneři soutěže

 
D´Addario

Historie a tradice původně italské firmy D’Addario sahá až do roku 1680; při jejím zrodu stál Donato D’Addario, který se narodil v malé italské vesnici Salle (provincie Pescara). Před zavedením umělých náhražek byly struny na loutny, kytary, housle harfy, a další rozmanité hudební nástroje vyráběny z ovčích a vepřových střev. Vytvoření jemné nitky z tohoto materiálu byl dlouhý a časově náročný proces, kterému se rodina D’Addario věnovala po celé generace minulého století. Avšak v důsledku ničivého zemětřesení, které celou oblast v roce 1905 úplně zničilo, se stěhují za oceán. Přichází do města Astoria v Queensu (stát New York), kde v malé garáži za domem pokračují ve výrobě strun. D’Addario postupně navazuje kontakty s předními hudebníky té doby (např. orchestrem Glena Millera) a vyrábí struny na základě individuálních požadavků hudebníků. Díky vynálezu společnosti DuPont™ poznává celý svět nylon. V roce 1947 DuPont™ dodává první vzorky této suroviny rodině D’Addario, která hned začala rozvíjet technologii, jak používat tento nový druh materiálu k výrobě strun pro nejrůznější hudební nástroje.

Kromě strun pro klasické nástroje se začíná u D’Addaria rozbíhat výroba ocelových strun pro elektrické kytary. Na počátku 90. let pak firma D’Addario úspěšně dokončuje akvizici firmy Kaplan Musical Strings Company, dlouholetého a ve Státech uznávaného výrobce strun pro klasické nástroje.

 
 
Planet Waves

V roce 1994 rozběhli v Hicksville (N.Y., USA) Howard a Robert Silagy malou firmu na výrobu kytarových popruhů s jediným cílem vyrábět atraktivní a odolné pásy z kvalitních materiálů. V roce 1998 vysoce prosperující firmu kupuje D´Addario a začleňuje ji do své celosvětově známé rodiny příslušenství pro nástroje. Výroba expanduje i mimo kytarové oblasti. Planet Waves po pečlivém vývoji uvádějí na trh velmi kvalitní nástrojové kabely, které kladou důraz na minimalizaci zabarvení průchozího signálu a redukování vlivů povrchové oxidace. Použito je pozlacení a pružinky na zemnících kontaktech. V rychlém sledu se objevují také mikrofonní, MIDI, USB či S-video kabely. Sortiment postupně rozšiřují navíječe a střihače strun, ladící mechaniky jakožto i elektronika v podobě akordového slovníku či velmi kvalitních ladiček s kovovými pouzdry. Ani původní produkty Planet Waves však nejsou upozaděny a rozrůstající se portfolio pásů sází ve vzorech např. na autorství věhlasných kytaristů, z nichž se nejvíce prosazují modely Joe Satrianiho. Mezi nejzajímavější nové modely patří mikro ladička CT-12 či hi-tech kytarové kabely American Stage.

 
SoundMAGIC

Nemusíte hned utratit všechny své peníze, abyste si mohli dopřát kvalitní poslech. Společnost SoundMagic dbá na precizní kvalitu jak použitých materiálů, tak dílenského zpracování. To vše v kombinaci s přijatelnou cenou.

 
Hudebnikum.cz. Internetový obchod s předměty, které by chtěl mít každý, kdo má rád hudbu. Na jeho stránkách najdete krásné, vtipné, nápadité i originální předměty, které si můžete koupit pro sebe, ale také třeba jako dárek pro někoho, na kom vám záleží, a víte, že miluje hudbu. Jsou to věci pro radost i pro každodenní využití. Věci, které vám budou připomínat, že muzika je smysl a potěšení vašeho života. Velmi příjemná a hlavně spolehlivá je komunikace s prodejci.
 
 
Guitar Centre – Pavel Vitáček

Pavel Vitáček je zakladatel značky hudebních nástrojů Pablo Vitaso a aktivní kytarista. Kvalitní, přírodně vysoušené dřevo s precizní povrchovou úpravou je základem kvality hudebních nástrojů Pablo Vitaso. Nástroje jsou propracovány do nejmenších detailů, které vytváří harmonický celek. Důkazem je silný, vyrovnaný a zároveň barevný zvuk splňující nejpřísnější požadavky. Díky předprodejní kontrole profesionály se do rukou hudebníků dostávají jen ty nejkvalitnější nástroje.

 
Obchodní dům hudebních nástrojů CMI plaza Vám v moderním prostředí nabízí rozsáhlý sortiment hudebních nástrojů a příslušenství více jak od 300 výrobců z celého světa. Na ploše 800m2 s komfortním zázemím máte skvělou a jedinečnou možnost přehrání a vyzkoušení nástrojů za odborné asistence prodejních specialistů. Velmi ojedinělá a nevídaná je nabídka od firem YAMAHA a ASHTON. Vedle těchto značek Vám také v širokém zastoupení nabízíme hudební nástroje od světoznámých značek Ibanez, Fender, Roland, Korg, Kawai, Casio, Kurzweil, Nord, Clavia, LTD, ESP, LINE 6, Alhambra, Strunal, Lee Oscar, Suzuki, Seiko, Amati, Červený, Meinl, K+M, Marshall, Sabian, Ludwig, Sonor, Bohemia, Sparow...
 
 
Hudební centrum

Firma Hudební centrum s.r.o. navazuje na úspěšnou činnost firmy Václav Kunt-Music Electronic Service založenou v roce 1990. Na počátku byla pouze servisní činnost, se kterou má majitel a jednatel obou firem - pan Václav Kunt dlouholetou zkušenost. Postupem doby začali kromě servisu elektronických nástrojů poskytovat i další služby pro muzikanty, proto se v roce 2004 rozhodli vytvořit firmu se snadněji zapamatovatelným názvem Hudební centrum s.r.o. Firma Václav Kunt-Music Electronic Service nadále zajišťuje pouze servisní činnost a provozuje Roland hudební školu. Prodejna v Průmyslové ulici se v den jejího otevření - 5. dubna 2004, stala největší prodejnou hudebních nástrojů ve východních Čechách, protože na ploše více než 210 m2 se můžete seznámit s kompletní nabídkou hudebních nástrojů pod jednou střechou.

Firma zajišťuje:

  •   velkoobchod s výrobky firem Orla, Hammond, Leslie, Ahlborn, Solton, Cordial, Neutrik, Prodipe,    Vortex a Juan Samitos
  •   maloobchodní prodej v naší velké prodejně v Hradci Králové
  •   záruční a pozáruční servis pro všechny námi velkoobchodně distribuované značky
  •  provoz Roland hudební školy již od roku 1997 v Hradci Králové, od roku 2001 v Pardubicích a od roku 2006 rovněž v Chrudimi.

 

Hradecké Guitarreando 2018 finančně podpořili: Město Hradec Králové, Krajský úřad Královéhradeckého kraje a Nadace Život umělce

 

 

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838