Hudba

Vyučování probíhá formou individuální výuky (případně ve skupině 2 žáků) v budově Jih a v budově Na Střezině. Základní vyučovací lekce trvá 45 minut. Ke studiu hudebního nástroje nebo zpěvu žákům přibývají zpravidla od 3. ročníku prvního stupě postupně některé další povinné předměty jako hudební nauka, kolektivní hudební praxe, různé semináře a podobně. Žáci se mohou zapojit do několika školních orchestrů, početných populárních hudebních skupin a souborů klasické hudby.

Studijní zaměření

Rozklikněte si jednotlivá zaměření, najdete prezentační video.

Klavír, Varhany, Cembalo, Klávesové nástroje v populární hudbě, Klasická kytara, Kytara v populární hudbě, Basová kytara, Housle, Viola, Violoncello, Kontrabas, AkordeonZpěv, Zobcová flétna, Flétna, Klarinet, Saxofon, Trubka, Tenor, Baryton, Lesní roh, Trombon, Hoboj, Fagot, Tuba, Bicí nástroje, Zvuková tvorba, Teoretické předměty - doplňují všechna studijní zaměření.

 

Přihlášku můžete vyplnit ZDE

Ve zbrusu nové zkušebně populárního oddělení to ve čtvrtek (11.12.2025) odpoledne žilo od prvních tónů až po závěrečný akord. Na našem malém festivalu se představily kapely nejmladších talentů i zkušenějších muzikantů a nechyběli ani sólisté. Publikum si užilo rock, bigbít, punk i vánočně laděné písně – a zkušebna duněla od tří do sedmi. Děkujeme všem, kdo přišli oslavit začátek nové éry našeho Populáru!

12. 12. 2025 více »

Další část naší Střeziny je úspěšně zrekonstruována. Dnes (26.11.2025) se pavilon oddělení populární hudby slavnostně za účasti všech zúčastněných stran otevřel. Nechybělo vedení hradeckého magistrátu v čele s primátorkou Pavlínou Springerovou, zástupci stavební firmy, zástupci médií... O slavnostní atmosféru otevření se postarali samotní pedagogové oddělení populární hudby, kteří si pro návštěvníky připravili krátké a vtipné hudební vystoupení. Jejich příchod i výběr trochu upravených skladeb - například Barák na odstřel, Dělání dělání nebo legendární Dům vycházejícího slunce - pobavily a symbolicky připomněly návrat života do zmodernizovaných prostor.

26. 11. 2025 více »

Ve čtvrtek večer (20.11.2025) se v aule obchodní akademie na Pospíšilově třídě slavilo. Leggiero Quartet slavil 10 let na scéně. Koncert nesl název Zpátky ke kořenům a ty kořeny jsou jak jinak než na Střezině.

21. 11. 2025 více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838