Hudba

Vyučování probíhá formou individuální výuky (případně ve skupině 2 žáků) v budově Jih a v budově Na Střezině. Základní vyučovací lekce trvá 45 minut. Ke studiu hudebního nástroje nebo zpěvu žákům přibývají zpravidla od 3. ročníku prvního stupě postupně některé další povinné předměty jako hudební nauka, kolektivní hudební praxe, různé semináře a podobně. Žáci se mohou zapojit do několika školních orchestrů, početných populárních hudebních skupin a souborů klasické hudby.

Studijní zaměření

Klavír, Varhany, Cembalo, Keyboard, Klávesové nástroje v populární hudbě, Klasická kytara, Kytara v populární hudbě, Basová kytara, Elektrická kytara, Housle, Viola, Violoncello, Kontrabas, Akordeon, Sólový zpěv, Zpěv v populární hudbě, Zobcová flétna, Flétna, Klarinet, Saxofon, Trubka, Tenor, Baryton, Lesní roh, Trombon, Hoboj, Fagot, Tuba, Bicí nástroje, Zvuková tvorba, Hudební nauka.

Předávání absolventských vysvědčení v letošním školním roce proběhlo na smyčcovém oddělení naší ZUŠ zcela netradičně. Namísto obvyklého absolventského koncertu, který uzavírá studium I. i II. stupně si naši žáci převzali svá absolventská vysvědčení v rámci komponovaného večera, který zahrnoval mj. slavnostní přípitek, videoprojekci, která mapovala umělecký růst našich absolventů od počátků jejich studia na naší škole, dále pak poděkování korepetitorům, kteří častokrát doprovázeli naše žáky. V závěru večera nechybělo ani občerstvení, do jehož přípravy se zapojila většina pedagogů smyčcového oddělení. Nemalý dík patří paní učitelce Ivaně Kulhavé za přípravu prezentace a moderování celého večera.

1. 7. 2020 více »

Křest nového v pořadí třetí CD akordeonového orchestru Safari se uskutečnil za hojné účasti 23. června 2020 v hradeckém AC klubu. Nové CD dostalo jméno Šafáři. "Ten nápad v nás klíčil už delší dobu. Jednou nás totiž takhle nazval moderátor na koncertě. Asi si špatně přečetl jméno a nechtěně tak pojmenoval naše nové CD," vysvětlil se smíchem na křtu Radek Škeřík, šéf orchestru.

25. 6. 2020 více »

Zrušení všech koncertů na půdě školy přišlo velmi líto paní učitelce Libušce Hladíkové, a proto ve spolupráci s kolegy uspořádala absolventský koncert několika žáků Střeziny mimo školní prostředí. Ten se uskutečnil v neděli (7.6.2020) v Kostele sv. Antonína na Novém Hradci Králové. Za doprovodu Martiny Vlčkové (klavír), Jakuba Stratílka (varhany) a Radka Škeříka (akordeon) zde zaněly nádherné skladby převážně z oblasti vážné hudby, a to na varhany, hoboj, housle a zobcovou flétnu. Účinkující přesvědčili početné diváctvo, že nucená pauza neubrala nic z jejich umění a nadšení pro muziku. Celý koncert zaznamenával Jakub Stratílek se svými žáky ze studijního zaměření Zvuková tvorba. Na záznam se vejde možná i mohutné zvonění kostelních zvonů, které svým "vystoupením" přesně v 18 hodin oživily jednu z krátkých technických přestávek koncertu. V úvodu června ZUŠ Střezina pořádá obvykle 2-3 akce denně, v letošním podivném roce však tento koncert byl velmi výjimečným a ojedinělým počinem, na který se bude dlouho vzpomínat.
Fotografie pořídil pan Daniel Vlček.

9. 6. 2020 více »

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838