Hudba

Vyučování probíhá formou individuální výuky (případně ve skupině 2 žáků) v budově Jih a v budově Na Střezině. Základní vyučovací lekce trvá 45 minut. Ke studiu hudebního nástroje nebo zpěvu žákům přibývají zpravidla od 3. ročníku prvního stupě postupně některé další povinné předměty jako hudební nauka, kolektivní hudební praxe, různé semináře a podobně. Žáci se mohou zapojit do několika školních orchestrů, početných populárních hudebních skupin a souborů klasické hudby.

Studijní zaměření

Klavír, Varhany, Cembalo, Keyboard, Klávesové nástroje v populární hudbě, Klasická kytara, Kytara v populární hudbě, Basová kytara, Elektrická kytara, Housle, Viola, Violoncello, Kontrabas, Akordeon, Sólový zpěv, Zpěv v populární hudbě, Zobcová flétna, Flétna, Klarinet, Saxofon, Trubka, Tenor, Baryton, Lesní roh, Trombon, Hoboj, Fagot, Tuba, Bicí nástroje, Zvuková tvorba, Hudební nauka.

Nejen daleko v Jižní Koreji ale i na naší hudební Olympiádě v Praze se úspěšně bojovalo a to ve čtyřech oblastech. 1. Zpěv písně v českém jazyce. 2.Teoretický test  - velice náročný. 3. Intonace a rytmus. 4. Předvedení vlastní kompozice.

20. 2. 2018 více »

Dne 12.2. se konalo v naší škole okresní kolo soutěže v sólovém a komorním zpěvu, kterou vyhlašuje MŠMT jednou za tři roky. Zúčastnilo se celkem 68 soutěžících. Našim jedenácti zpěvačkám a jednomu zpěvákovi se podařilo v této konkurenci vyzpívat pět 1. míst s postupem do krajského kola, dvě 1. místa, tři 2. místa a dvě 3. místa. Kateřina Hejcmanová navíc získala titul absolutního vítěze v sólovém zpěvu a Adriana Drapáková získala ocenění za interpretaci. Za těmito krásnými výsledky stojí práce paní učitelky Jitky Budzákové a Julie Zaoralové, které svým výborným klavírním výkonem podpořila paní učitelka Martina Vlčková. Všem soutěžícím moc gratulujeme a budeme držet pěsti 20.3. v krajském kole.

14. 2. 2018 více »

Slovo o účinkujících a jejich programu podle podkladů učitelů jednotlivých žáků sepsala a dala dohromady Martina Vlčková, která celý GALA koncert zorganizovala. V textu najdete informace o žácích, o skladbách, které předvedli, i o tom, co je baví. Je to velmi příjemné čtení, kterým Martina Vlčková pravidleně doplňuje program koncertu. Fotogalerii najdete ZDE.

23. 1. 2018 více »

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838