Hudba

Vyučování probíhá formou individuální výuky (případně ve skupině 2 žáků) v budově Jih a v budově Na Střezině. Základní vyučovací lekce trvá 45 minut. Ke studiu hudebního nástroje nebo zpěvu žákům přibývají zpravidla od 3. ročníku prvního stupě postupně některé další povinné předměty jako hudební nauka, kolektivní hudební praxe, různé semináře a podobně. Žáci se mohou zapojit do několika školních orchestrů, početných populárních hudebních skupin a souborů klasické hudby.

Studijní zaměření

Rozklikněte si jednotlivá zaměření, najdete prezentační video.

Klavír, Varhany, Cembalo, Keyboard, Klávesové nástroje v populární hudbě, Klasická kytara, Kytara v populární hudbě, Basová kytara, Elektrická kytara, Housle, Viola, Violoncello, Kontrabas, Akordeon, Sólový zpěv, Zpěv v populární hudbě, Zobcová flétna, Flétna, Klarinet, Saxofon, Trubka, Tenor, Baryton, Lesní roh, Trombon, Hoboj, Fagot, Tuba, Bicí nástroje, Zvuková tvorba, Hudební nauka.

I v téhle době době jsou možné aktivity našich žáků. V rámci ZUŠ Open a Akademie MenArt jsem se se svým žákem, Filipem Šťovíčkem, zúčastnila natáčení absolventského koncertu a koncertu pro ČT v Praze ve dnech 15. A 16. 12. 2020 v Sukově síni v Rudolfinu a v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na Vinohradech.Na záznam koncertu se budeme moci podívat v lednu 2021 na ČT.

Jitka K. Přibylová

16. 12. 2020 více »

Děkujeme, děkujeme, děkujeme. Jste nejlepší. Před několika dny zveřejnil Radek Škeřík výzvu, aby mu žáci třeba i společně s rodiči poslali mu příspěvky, které jakkoliv souvisejí s písmenky B a R. Nasbírala se kolekce nejrozmanitějších střípků, vtípků, filmečků a foteček. A my vás teď jimi budeme snažit tak trochu zásobovat. Schválně hádejte, kolik se celkem příspěvků sešlo? Správnou odpověď se dozvíte hned v prvním sestříhaném videu

24. 11. 2020 více »

Jubilejní desátý ročník mezinárodní klavírní soutěže Broumovská klávesa, který proběhl netradičně první říjnový víkend v prostorách Broumovského kláštera, již zná výsledky. Natali Shejbalová si v nejmladší, a početně nejsilnější kategorii kvalitním výkonem vybojovala Čestné uznání II. stupně. Soutěž je zajímavá nejen velkou účastí zahraničních soutěžících, ale i dvojím způsobem hodnocení. Kromě oficiální poroty hodnotí kandidáty i tzv. Studentská porota, ve které zasedají studenti vysokých hudebních škol. I této porotě se Natali líbila a byla oceněna Čestným uznáním. Moc Natálce gratulujeme, děkujeme jí i paní učitelce Martině Vlčkové za krásnou reprezentaci naší ZUŠ a přejeme hodně úspěchů v dalších dobrodružstvích u klavíru!

5. 10. 2020 více »

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838