Hudba

Vyučování probíhá formou individuální výuky (případně ve skupině 2 žáků) v budově Jih a v budově Na Střezině. Základní vyučovací lekce trvá 45 minut. Ke studiu hudebního nástroje nebo zpěvu žákům přibývají zpravidla od 3. ročníku prvního stupě postupně některé další povinné předměty jako hudební nauka, kolektivní hudební praxe, různé semináře a podobně. Žáci se mohou zapojit do několika školních orchestrů, početných populárních hudebních skupin a souborů klasické hudby.

Studijní zaměření

Klavír, Varhany, Cembalo, Keyboard, Klávesové nástroje v populární hudbě, Klasická kytara, Kytara v populární hudbě, Basová kytara, Elektrická kytara, Housle, Viola, Violoncello, Kontrabas, Akordeon, Sólový zpěv, Zpěv v populární hudbě, Zobcová flétna, Flétna, Klarinet, Saxofon, Trubka, Tenor, Baryton, Lesní roh, Trombon, Hoboj, Fagot, Tuba, Bicí nástroje, Zvuková tvorba, Hudební nauka.

MEN art 2019/2020 - projekt, který podporuje mladé studenty a žáky základních uměleckých škol napříč obory. Tento nadační fond si vzala pod patronát Magdalena Kožená a loňský školní rok úspěšně odstartovala první ročník. "Od začátku se mi projekt moc líbil, a tak jsem neváhal a přihlásil do 2. ročníku několik výborných zpěvaček z mé třídy. Poslali jsme kromě motivačních dopisů i nahrávky. Výběr uchazečů byl velmi selektivní a mentorka MENartu za obor Populární a Muzikálový zpěv Radka Fišarová si vybírala z celé republiky pouze 10 uchazečů, se kterými bude pracovat v průběhu celého školního roku v několika kurzech. Štěstí se usmálo i na moji třídu a žákyně Lucie Bajtalonová se dostala mezi účastníky," řekl Tomáš Bříza, střezinský učitel zpěvu v populární hudbě, který se kurzu účastní také.

 

11. 9. 2019 více »

Akordeonový orchestr Safari počtvrté zahájil školník rok výletem na mezinárodní soutěžní festival Euromusiktage do severoněmeckého Böselu. Parťáka mu tentokrát dělal swingový orchestr Bigbanďata ze ZUŠ Týniště nad Orlicí. Už po cestě do Německa bylo jasné, že oba orchestry jedou na velmi podobné vlně, což se projevilo třeba nadšeným fanděním při společných koncertech nebo při večerním živelném jamování na ubytovně. Během společného koncertování dokonce vznikly i spontánní choreografie - možná je orchestry předvedou na dvojkoncertu, který je plánován v Týništi na 16.února 2020.

11. 9. 2019 více »

Opravdový natáčecí den, opravdové filmové zkoušky. Zkušenosti, které se jen tak někomu nenaskytnou.  21. srpna prožilo Safari – akordeonový orchestr z hradecké ZUŠ Střezina - opravdový natáčecí den do připravovaného filmu režiséra Vladimíra Morávka Nikola Šuhaj.

5. 9. 2019 více »

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838