Hudba

Vyučování probíhá formou individuální výuky (případně ve skupině 2 žáků) v budově Jih a v budově Na Střezině. Základní vyučovací lekce trvá 45 minut. Ke studiu hudebního nástroje nebo zpěvu žákům přibývají zpravidla od 3. ročníku prvního stupě postupně některé další povinné předměty jako hudební nauka, kolektivní hudební praxe, různé semináře a podobně. Žáci se mohou zapojit do několika školních orchestrů, početných populárních hudebních skupin a souborů klasické hudby.

Studijní zaměření

Klavír, Varhany, Cembalo, Keyboard, Klávesové nástroje v populární hudbě, Klasická kytara, Kytara v populární hudbě, Basová kytara, Elektrická kytara, Housle, Viola, Violoncello, Kontrabas, Akordeon, Sólový zpěv, Zpěv v populární hudbě, Zobcová flétna, Flétna, Klarinet, Saxofon, Trubka, Tenor, Baryton, Lesní roh, Trombon, Hoboj, Fagot, Tuba, Bicí nástroje, Zvuková tvorba, Hudební nauka.

V pořadí již druhý workshop absolvovali žáci ze Střeziny pod vedením paní učitelky Ivany Kulhavé. V pondělí 17. prosince 2018 v 6:45 vyrazili společným autobusem na 2. workshop hudebního kulinária, tentokráte s názvem " Klaskonka van Beethoven" do Prahy do Rudolfina, konkrétně do Sukovy síně. "Tentokrát nás worhshopem provázel sám Ludwig van Beethoven. Sami jsme se mohli přesvědčit, že dokáže připravit nejen náročné hlavní chody, ale i báječné dezerty! Každého z nás na závěr workshopu obdaroval u rozsvíceného vánočního stromku nejsladší klaskonkou na světě. Většinu z toho, co jsme z Beethovenem, jeho osobním lékařem a jeho žákyní klavíru mohli prožít, můžete shlédnout ve fotogalerii. A už teď se těšíme na 3. workshop s názvem Dvořákovo romanesco, které se uskuteční 1. dubna 2019," líčila zážitky Ivana Kulhavá.

7. 1. 2019 více »

Nezapomenutelných, ale náročných 16 dnů v Kanadě a Spojených státech mají za sebou členové Smiling String Orchestra. Koncertním turné od 29. listopadu do 14. prosince orchestr pod vedením dirigenta Mikuláše Ježka završil umělecky mimořádně úspěšný rok 2018. Během dvou týdnů orchestr urazil kolem 1400 kilometrů autem napříč americkým kontinentem a odehrál jedenáct koncertů.

20. 12. 2018 více »

Sbor ze třídy Lady Holaňové si ve středu 12. prosince 2018 zazpíval společně s Ivanem Mládkem. Děti ho doprovodily na koncertu Pirate Swing Bandu, kde byl Mládek hostem. Povedlo se, děty byly ze spolupráce se slavným muzikantem nadšené. Mrkněte i na krátké video:

13. 12. 2018 více »

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838