Hudba

Vyučování probíhá formou individuální výuky (případně ve skupině 2 žáků) v budově Jih a v budově Na Střezině. Základní vyučovací lekce trvá 45 minut. Ke studiu hudebního nástroje nebo zpěvu žákům přibývají zpravidla od 3. ročníku prvního stupě postupně některé další povinné předměty jako hudební nauka, kolektivní hudební praxe, různé semináře a podobně. Žáci se mohou zapojit do několika školních orchestrů, početných populárních hudebních skupin a souborů klasické hudby.

Studijní zaměření

Klavír, Varhany, Cembalo, Keyboard, Klávesové nástroje v populární hudbě, Klasická kytara, Kytara v populární hudbě, Basová kytara, Elektrická kytara, Housle, Viola, Violoncello, Kontrabas, Akordeon, Sólový zpěv, Zpěv v populární hudbě, Zobcová flétna, Flétna, Klarinet, Saxofon, Trubka, Tenor, Baryton, Lesní roh, Trombon, Hoboj, Fagot, Tuba, Bicí nástroje, Zvuková tvorba, Hudební nauka.

Smích, slzy, dojetí, radost a hlavně krásná muzika v podání šikovných mladých hudebníků. Tak by se dal shrnout slavností večer střezinského Smiling String Orchestra. Čtyři roky fungující parta totiž křtila své první CD. Stalo se tak v sále taneční školy T-Bass v Gagrinově ulici ve středu 25. října v šest večer.

27. 10. 2017 více »

Zuzana Dulíčková, studentka hry na kontrabas na ZUŠ Střezina Hradec Králové ze třídy Daniela Vlčka, se zúčastnila 7. ročníku Mezinárodní interpretační soutěže Karla Ditters von  Dittersdorfa 2017 ve hře na kontrabas. Soutěž, kterou pořádá  Akadémia Umení, fakulta múzických umení v Banské Bystrici, se konala 27. září 2017. Zuzana získala 1. místo a stala se tak vítězkou letošního ročníku této soutěže v kategorii žáci ZUŠ. Srdečně jí blahopřejeme ke krásnému úspěchu.

29. 9. 2017 více »

Rozvrh teoretických předmětů je již k dispozici v přiloženém PDF souboru. Do konkrétních skupin HN zapisuje žáka jeho třídní učitel.

28. 8. 2017 více »

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838