Tanec

Kolektivní výuka v počtu 8 – 15 žáků probíhá 2x týdně v celkovém rozsahu 2 – 4 lekcí (1 lekce = 45 minut) ve  speciálních tanečních sálech v budově Jih. Po absolvování přípravky nabízíme žákům výuku ve čtyřech studijních zaměřeních: Klasický tanec, Současný tanec, Lidový tanec a Step. Ve studiu jsou oblíbené i kombinace „tanečních“ zaměření se stepem. Ten má svoji početnou základnu i ve studiu pro dospělé. V tanečním oboru působí několik stálých souborů, např. folklorní soubor Peciválek, stepařský soubor Fidgety Feet a další. 

Poslední soutěží v tomto školním roce bylo ME v Praze, které se konalo 15. a 16. června. Letos navštívilo Prahu několik početných zahraničních výprav z Velké Británie, Ukrajiny a Chorvatska a vynikající sólisté z Německa a Švýcarska. V některých kategoriích bylo až na 20 soutěžních čísel.

17. 6. 2019 více »

Stepařský soubor Fidgety Feet má za sebou další Mistrovství České republiky ve stepu. Akce se konala 23. května 2019 tradičně na Výstavišti v Holešovicích v rámci finále Czech Dance Masters.  Stepaři měli připraveno 18 soutěžních choreografií, které vymyslelo a se svými svěřenci nacvičilo šest choreografů: Lucie Čáslavská, Petr Hejna, Lenka Hejnová, Michaela Hejnová, Andrea Plecháčová a Štěpán Žďárek.

27. 5. 2019 více »

V neděli 28. 4. se konal již čtvrtý ročník pohárové stepařské soutěže Step Cup Říčany. Pořadatelé zajistili letos poprvé velkou sportovní halu, takže podmínky pro tanečníky i diváky byly téměř komfortní. Tato soutěž má několik „plus“ -  konají se dvě oddělené soutěže pro začínající nebo pokročilé stepaře, rozhoduje zcela nezávislá porota, soutěž je vždy výborně připravena a hlavně má milou rodinnou atmosféru.

29. 4. 2019 více »

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838