Tanec

Kolektivní výuka v počtu 8 – 15 žáků probíhá 2x týdně v celkovém rozsahu 2 – 4 lekcí (1 lekce = 45 minut) ve  speciálních tanečních sálech v budově Jih. Po absolvování přípravky nabízíme žákům výuku ve čtyřech studijních zaměřeních: Klasický tanec, Současný tanec, Lidový tanec a Step. Ve studiu jsou oblíbené i kombinace „tanečních“ zaměření se stepem. Ten má svoji početnou základnu i ve studiu pro dospělé. V tanečním oboru působí několik stálých souborů, např. folklorní soubor Peciválek, stepařský soubor Fidgety Feet a další.
Foto ke stažení - Ošklivé káčátko
25.5.2019
26.5.2019
27.5.2019
 

Eva Hysková, učitelka tanečního oboru, která vede střezinský folklorní soubor Peciválek, toho o lidových tradicích a zvycích ví hodně. Rozhodla se proto, když je nyní výuka na naší škole omezená na distanční studium, přiblížit dětem i rodičům svátky jara. V textech najdete vysvětlení, proč se vlastně lidové tradice dodržují, jaký mají význam a co všechno se k nim váže. Připravila pro vás i řadu receptů na přípravu tradičních pokrmů nebo návody, jak si uplést pomlázku, vyrobit píšťalku či namalovat kraslici. Postupně budeme materiály přidávat. Krásné obrázky k textům kreslila Eliška Dvořáková, tanečnice z Peciválku a zároveň žačka výtvarného oboru ze třídy Marka Bělohlávka. Moc děkujeme.

23. 3. 2020 více »

Koncem února některé třídy tanečního oboru uspořádaly taneční workshopy. Tanečnice a tanečníci spolu s učitelkami pozvali své rodiče nebo přátele, aby si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak to při tanečních hodinách chodí. Prohlédněte si fotogalerii ZDE.

22. 3. 2020 více »

Přípravy na závěrečné představení tanečního oboru už jsou v plném proudu. Letos pod názvem Pohyb - prostor - čas. Představení se odehraje jako obvykle v hradecké filharmonii v termínech 31. května, 1. a 2. června 2020. Pojďme si tanečnky připomenout krátkým sestřihem z loňského představení Ošklivé káčátko.

18. 2. 2020 více »

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838