Tanec

Kolektivní výuka v počtu 8 – 15 žáků probíhá 2x týdně v celkovém rozsahu 2 – 4 lekcí (1 lekce = 45 minut) ve  speciálních tanečních sálech v budově Jih. Po absolvování přípravky nabízíme žákům výuku ve čtyřech studijních zaměřeních: Klasický tanec, Současný tanec, Lidový tanec a Step. Ve studiu jsou oblíbené i kombinace „tanečních“ zaměření se stepem. Ten má svoji početnou základnu i ve studiu pro dospělé. V tanečním oboru působí několik stálých souborů, např. folklorní soubor Peciválek, stepařský soubor Fidgety Feet a další. 

Stepaři ze ZUŠ Střezina zvou do svých řad všechny zájemce o step. Jako každý rok otevíráme dvě třídy pro začátečníky  - děti i dospělí. Lekce pro děti budou probíhat v úterý odpoledne a lekce pro dospělé v pondělí večer (viz náš předběžný rozvrh na fidgetyfeet.strezina. cz).

Hlavní dny zápisu jsou pondělí 3. 9. a úterý 4. 9. vždy od 12 do 17 hodin na tanečním oboru ZUŠ Střezina, Luční 838, Hradec Králové. Další možnosti zápisu budou během září v hodinách začátečníků. V případě dotazů nás kontaktujte prosím na našich mailových adresách.

29. 8. 2018 více »

Po čtrnáctidenní přestávce po MR jsme opět vyrazili 6. – 7. června do Prahy. Tentokrát se jednalo o ME, které se konalo již potřetí v Aréně Sparta. Tato hala je akusticky příznivější a soutěž je rozdělena vždy do dvou dnů, takže nezažíváme sedmnáctihodinový maratón, jako byl na MR. Letos se zúčastnilo velmi málo skupinových choreografií ze zahraničí, pouze do kategorie sólistů přijeli skoro ti nejlepší z blízkých evropských států, takže právě naši dva sólisté Míša a Štěpán měli velmi těžkou pozici a oba skončili těsně pod čarou postupu.

12. 6. 2018 více »

Ve čtvrtek 24. 5. 2018 proběhla letošní první velká stepařská soutěž. V rámci Grand Finale Czech Dance Masters 2018 jsme se zúčastnili MČR ve stepu, které se konalo již potřetí v Průmyslovém paláci Výstaviště Holešovice Praha. Letos se soubor rozdělil na dvě části. Jednu tvořily děti a juniorky L. Hejnové, které stepují teprve druhým nebo třetím rokem Tato skupina vyrazila sbírat první soutěžní zkušenosti na velkém klání. 18 dívek ve věku od 9 do 15 let nacvičilo za půl roku celkem 6 tanečků a největším úspěchem bylo umístění juniorské formace Swing Mafia těsně pod čarou postupu do finále a druhé místo pod čarou postupu pro dětskou sólistku Michaelu Špilkovou.

28. 5. 2018 více »

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838