Tanec

Kolektivní výuka v počtu 8 – 15 žáků probíhá 2x týdně v celkovém rozsahu 2 – 4 lekcí (1 lekce = 45 minut) ve  speciálních tanečních sálech v budově Jih. Po absolvování přípravky nabízíme žákům výuku ve čtyřech studijních zaměřeních: Klasický tanec, Současný tanec, Lidový tanec a Step. Ve studiu jsou oblíbené i kombinace „tanečních“ zaměření se stepem. Ten má svoji početnou základnu i ve studiu pro dospělé. V tanečním oboru působí několik stálých souborů, např. folklorní soubor Peciválek, stepařský soubor Fidgety Feet a další. 

Poslední listopadové dny strávili stepaři z Fidgety Feet  se všemi svými šesti nominovanými choreografiemi na mistrovství světa v německé Riese. V počtu účastníků v každé kategorii a disciplíně převyšuje startovní pole na MS české soutěže dvakrát až třikrát, a proto velmi oceňujeme naše umístění, i když nejsou medailová. 

4. 12. 2017 více »

Zatímco muzikanti mají koncerty, tanečnice a tanečníci předvedou to, co se naučili během svých vánočních ukázkových hodin. Jejich rozpis je pěkně nabitý. Najdete ho jednak v našem kalendáři akcí, ale i tady na plakátcích jednotlivých učitelek. Srdečně vás na ukázkové hodiny zveme.

24. 11. 2017 více »

Stepaři ze souboru  Fidgety Feet využili další listopadové soboty, aby změřili své síly tentokrát především s brněnskými kolegy na pohárové soutěži. Soutěž se konala 11. Listopadu 2017 v Brně na Výstavišti v rámci akce Dance Life Expo.

13. 11. 2017 více »

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838