Výtvarka

Kolektivní výuka v počtu 8 – 15 žáků probíhá 1x týdně v rozsahu 2 – 3 lekce (1 lekce = 45 minut) ve specializovaných učebnách v  budově Jih. Základní výuka v přípravce a prvních pěti ročnících je ve všech studijních zaměřeních v podstatě stejná, od 5. ročníku (6. tř. ZŠ) si mohou studenti vybrat z několika studijních zaměření: Základní výtvarné techniky, Počítačová grafika, Digitální fotografie, Sochařství, Studijní kresba a malba (příprava na vyšší umělecké školy). V případě zájmu lze souběžně studovat i např. dvě studijní zaměření najednou. Velkou tradici má zde také studium pro dospělé. Zde nabízíme čtyři studijní zaměření: Keramika, Výtvarné techniky, Sochařství a Digitální fotografii.

Naše galerie Schody nabízí návštěvníkům budovy Jih krásnou podívanou. Zdi od středy 24. ledna zdobí obrazy Martina Zemanského. Výstava se jmenuje Domorodec. Uspořádala ji Klára Svobodová a fotografoval Honza Slavíček.

25. 1. 2018 více »

Posprejovat autobus nebo pokreslit zeď, dům, prázdný prostor zkrátka cokoliv.  To by s sebou v normálním světě neslo potíže. Ne však v tom virtuálním. V tom je naopak povoleno o mnoho více. Své o tom vědí žáci našeho výtvarného oboru. Jako první základní umělecká škola v republice využíváme ve výuce studio virtuální reality. Přirozeně tak doplňuje další vybavení školy jako je počítačová učebna nebo 3D tiskárna.

10. 1. 2018 více »

Potkaly se na koleji, to je název výstavy, která je nyní v nově nazvané galerii Spojka. Ano jedná se o spojovací chodbu s bufíkem. Naši výtvarníci se rozhodli, že prostor využijí představování děl hostů i našich žáků či učitelů. Nová díla můžete vidět i další nově pojmenované galerii Schody. Ta je jak jinak než na schodech vedoucích k výtvarnému oboru . Vystavují žáci Marka Bělohlávka. Vše v budově Jih. Fotky jsou ze středeční vernisáže, k dobré pohodě hrála a zpívala Bára Petříčková.

23. 11. 2017 více »

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838