Hradecké Guitarreando

Hradecké Guitarreando je národní soutěž v komorní hře na kytaru pro amatérské kytarové soubory (studenti ZUŠ, klubových zařízení, amatéři).

Titul Absolutní vítěz Hradeckého Guitarreanda 2018 zůstal doma na Střezině

Střezinské kytarové kvarteto ve složení Markéta Mourková, Tereza Vlčková, Tomáš jedlička a Tomáš Kinský v pátek 18. Května ovládli již 17. ročník Hradeckého Guitarreanda. Kytaristé pod vedením Rostislava Coufala získali jednak 1. místo ve druhé kategorii, ale hlavně se stali Absolutním vítězem a Laureátem soutěže a odnesli si tak kytaru v hodnotě 40 tisíc korun z dílny Mistra kytaráře Martina Šuka.  Moc gratulujeme!!!

Hradeckého Guitarreanda se letos zúčastnilo celkem 24 souborů, 77 soutěžících a 20 vedoucích z celé České republiky.  Letošní ročník  soutěžily komorní kytarové soubory.  Výkony soutěžících hodnotila odborná porota ve složení:  Václav Kučera – předseda poroty, (Konzervatoř Praha, Gymn. J. Nerudy Praha), Ondřej Gilig (Janáčkova konz. Ostrava, ZUŠ Ostrava – Poruba), Petr Vít (Konzervatoř  Brno), Ozren Mutak (Konz. Plzeň, ZUŠ Kladno) a Petr Saidl (Konz. Pardubice, HAMU Praha).

„Bylo mi potěšením vidět a slyšet výkony soutěžících. Díky soutěži se děti naučí respektovat své kolegy, naučí se pokoře, ale i prosadit se. Jsem moc rád, že se tento projekt těší přízni,“ zhodnotil klání předseda poroty Václav Kučera.  „Není  to jen o tom přijet vyhrát.  Je důležité se potkávat, předávat si zkušenosti a zkrátka si zahrát. Nicméně fakt, že titul Absolutního vítěze zůstal po letech na Střezině, mě moc těší. Dík patří žákům a především jejich učiteli Rostislavu Coufalovi,“ dodal Karel Šust, ředitel ZUŠ Střezina, která soutěž pořádala.

Fotogalerie ZDE

Nahrávky soutěžících ZDE

Výsledková listina a další dokumenty níže v přiložených souborech


Číst více »

Hradecké Guitarreando 2017 se konalo 26. - 27. května 2017. Letos se soutěžilo v sólové hře na elektrickou a basovou kytaru. Přihlásila se padesátka soutěžících. Podrobnější informace o soutěži, harmonogram, seznam soutěžících, výsledkovou listinu a další najdete v přiložených souborech.

Fotogalerie ZDE.

Nahrávky soutěžících ZDE.


Číst více »

Archiv minulých ročníků naleznete ZDE.


Číst více »

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838