Divadlo

Literárně-dramatický obor vyučujeme v budově Jesličky v Brandlově ulici. Základem je kolektivní výuka v počtu 8 – 12 žáků v  rozsahu 2 lekcí (90 minut) 1x týdně. Od 3. ročníku k ní přibývají další předměty vyučované většinou ve skupině 2 – 4 žáků. Jediné základní studijní zaměření (Dramatická tvorba) poskytuje ve druhém stupni základního studia možnost výběru z 11 volitelných předmětů:  Režie a dramaturgie, Základy tvůrčího psaní, Scénografie, Divadelní produkce, Dramatická výchova, Kritika a divadelní věda, Muzikálové herectví, Loutkoherectví, Individuální interpretace textu a tématu, Hudebně-hlasová průprava a Moderování a práce s mikrofonem.

Samostatným pojmem a značkou kvality nejen v divadelním světě je stálá divadelní scéna ZUŠ Střezina - Divadlo Jesličky Josefa Tejkla. Představení pro veřejnost se zde konají téměř každý den a na jevišti se představují různé divadelní soubory a jednotlivci z řad žáků ale i učitelů.

 

 

A opět se můžeme chlubit a samozřejmě gratulovat: Na obor činoherní herectví DAMU Praha byl přijat Petr Kult.
Na obor herectví Konzervatoř Brno byla přijata Kateřina Černá. Jsme rádi, že jste úspěšní a že jste žáky naší školy.

21. 2. 2017 více »

Už čtvrtým rokem se Divadlo Jesličky připojily k velkému mezinárodnímu projektu Noc divadel. V sobotu 19. listopadu čekal na návštěvníky Jesliček divadelní maraton plný představení pro děti i dospělé. Od 17 hodin až do jedné hodiny ranní se na velké scéně i v komorních učebnách a zkušebnách vystřídala řada herců a muzikantů. Celý večer se nesl zcela v duchu motta: Než obnažíš svoji duši, ujisti se, že ti sluší.

17. 11. 2016 více »

Veselé, dojemné, rozmanité, střapaté, bláznivé, rodinné... To jsou příměry, které by se daly použít při popisu oslav 25. výročí (pátek 21.10.2016) vzniku hradeckého Divadla Jesličky Josefa Tejkla. Psát, že Jesličky opět praskaly ve švech, už je poněkud ohrané, nicméně přesně tak tomu bylo. Přidávaly se židle, lavičky, o přestávkách se pečlivě větralo, aby se všichni vešli a užili si to.

27. 10. 2016 více »

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838