Divadlo

Literárně-dramatický obor vyučujeme v budově Jesličky v Brandlově ulici. Základem je kolektivní výuka v počtu 8 – 12 žáků v  rozsahu 2 lekcí (90 minut) 1x týdně. Od 3. ročníku k ní přibývají další předměty vyučované většinou ve skupině 2 – 4 žáků. Jediné základní studijní zaměření (Dramatická tvorba) poskytuje ve druhém stupni základního studia možnost výběru z 11 volitelných předmětů:  Režie a dramaturgie, Základy tvůrčího psaní, Scénografie, Divadelní produkce, Dramatická výchova, Kritika a divadelní věda, Muzikálové herectví, Loutkoherectví, Individuální interpretace textu a tématu, Hudebně-hlasová průprava a Moderování a práce s mikrofonem.

Samostatným pojmem a značkou kvality nejen v divadelním světě je stálá divadelní scéna ZUŠ Střezina - Divadlo Jesličky Josefa Tejkla. Představení pro veřejnost se zde konají téměř každý den a na jevišti se představují různé divadelní soubory a jednotlivci z řad žáků ale i učitelů.

 

 

Naši žáci literárně-dramatického oboru pod vedením Jany Portykové uspěli na 70.ročníku festivalu Klicperův Chlumec, který probíhal od září do listopadu. Zúčastnili se ho s inscenací Jak je důležité míti Filipa v režii Jany Portykové. Inscenace byla třetím divácky nejúspěšnějším představením přehlídky. Judita Brodská obdržela cenu za roli Gvendoliny, Vojtěch Záhora obdržel cenu za roli Jacka a Jana Portyková se stala nejlepší herečkou festivalu díky roli tety Augusty.

23. 11. 2017 více »

A opět se můžeme chlubit a samozřejmě gratulovat: Na obor činoherní herectví DAMU Praha byl přijat Petr Kult.
Na obor herectví Konzervatoř Brno byla přijata Kateřina Černá. Jsme rádi, že jste úspěšní a že jste žáky naší školy.

21. 2. 2017 více »

Už čtvrtým rokem se Divadlo Jesličky připojily k velkému mezinárodnímu projektu Noc divadel. V sobotu 19. listopadu čekal na návštěvníky Jesliček divadelní maraton plný představení pro děti i dospělé. Od 17 hodin až do jedné hodiny ranní se na velké scéně i v komorních učebnách a zkušebnách vystřídala řada herců a muzikantů. Celý večer se nesl zcela v duchu motta: Než obnažíš svoji duši, ujisti se, že ti sluší.

17. 11. 2016 více »

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838