Novinky

Do krajského kola soutěže hry na dechové nástroje, které se konalo 26. a 27. března 2018 v Broumově, odjelo hájit barvy Střeziny celkem 21 soutěžících. A dopadli výborně. Výsledková listina hlásí za Střezinu šest postupů do ústředního kola a celkem 12 prvních cen. Druhých míst bylo 8 a třetí…

28. 3. 2018 více »

Titul Pedagogická osobnost roku si naše učitelka Martina Vlčková převzala z rukou primátora města Zdeňka Finka a náměstka pro oblast školství, sportu a životního prostředí Milana Jaroše. Slavnostní akce se konala v královéhradecké filharmonii v pondělí 26. března 2018.

27. 3. 2018 více »

Pěvecké oddělení si z krajského kola soutěže konané v Jaroměři přivezlo cenná umístění. Našim čtyřem zpěvačkám a jednomu zpěvákovi se podařilo ve velké konkurenci vyzpívat tři 1. místa a dvě 2. místa. Poděkování patří paní učitelce Jitce Budzákové a Julii Zaoralové, které je na soutěž…

23. 3. 2018 více »

Přímý postup do národního kola, absolutní vítěz a cena za inspirativní dirigentský výkon. Krajské kolo soutěže smyčcových orchestrů, které se konalo ve čtvrtek 22. března ve Vrchlabí, bylo pro střezinský orchestr Smiling String Orchestra jedním velkým úspěchem.

23. 3. 2018 více »

Škola je škola, bez učení , v našem případě bez zkoušení, to nejde, ale občas je fajn vyrazit třeba na výlet. A když už výlet se Střezinou, tak by měl být o umění. Ve středu 14. března si žáci a učitelé hudebního oboru, ale i někteří rodiče,  střihli výlety hned dva.

21. 3. 2018 více »

Zlaté, stříbrné i bronzové pásmo přivezl střezinský taneční obor z okresního kola soutěžní přehlídky ZUŠ v Novém Bydžově. V Jiráskově divadle se soutěžilo ve čtvrtek 15. března.

20. 3. 2018 více »

Jiří Nálevka a Lucie Bajtalonová - žáci Tomáš Břízy - postoupili do semifinále mezinárodní čtyřkolové soutěže Česko zpívá. Postoupili z původních 457 účastníků. Dostali se mezi 43 nejlepších ve své kategorii. Další kolo se koná 6.dubna v Trutnově.

9. 3. 2018 více »

Střezinští obstáli v konkurenci hudebníků, kteří se přihlásili do okresního kola Hry na dechové nástroje. Do krajského kola postupuje ze Střeziny celkem 21 žáků. Soutěžní klání trvalo dva dny, odehrávalo se v budově Střeziny a soutěžilo celkem 84 žáků. Střezinští získali i řadu zvláštních cen.

8. 3. 2018 více »

Šest žáků spolu ze svými učiteli poslední únorový víkend absolvovalo první ze zkoušek na koncert s Českou filhramonií. Pavel Linha byl se svým žákem v Rudolfinu, kde měli nejdříve dělenou klarinetovou zkoušku a poté společnou zkoušku dřevěné dechové harmonie se členy filharmonie. Daniel Vlček a…

1. 3. 2018 více »

Vanda Dršatová - žákyně Žofie Součkové - je přijatá na Konzervatoř J. Ježka v Praze, obor příčná flétna. Moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů.

27. 2. 2018 více »

Nejen daleko v Jižní Koreji ale i na naší hudební Olympiádě v Praze se úspěšně bojovalo a to ve čtyřech oblastech. 1. Zpěv písně v českém jazyce. 2.Teoretický test  - velice náročný. 3. Intonace a rytmus. 4. Předvedení vlastní kompozice.

20. 2. 2018 více »

Dne 12.2. se konalo v naší škole okresní kolo soutěže v sólovém a komorním zpěvu, kterou vyhlašuje MŠMT jednou za tři roky. Zúčastnilo se celkem 68 soutěžících. Našim jedenácti zpěvačkám a jednomu zpěvákovi se podařilo v této konkurenci vyzpívat pět 1. míst s postupem do krajského kola, dvě 1.…

14. 2. 2018 více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838