Divadlo

Literárně-dramatický obor vyučujeme v budově Jesličky v Brandlově ulici. Základem je kolektivní výuka v počtu 8 – 12 žáků v  rozsahu 2 lekcí (90 minut) 1x týdně. Od 3. ročníku k ní přibývají další předměty vyučované většinou ve skupině 2 – 4 žáků. Jediné základní studijní zaměření (Dramatická tvorba) poskytuje ve druhém stupni základního studia možnost výběru z 11 volitelných předmětů:  Režie a dramaturgie, Základy tvůrčího psaní, Scénografie, Divadelní produkce, Dramatická výchova, Kritika a divadelní věda, Muzikálové herectví, Loutkoherectví, Individuální interpretace textu a tématu, Hudebně-hlasová průprava a Moderování a práce s mikrofonem.

Samostatným pojmem a značkou kvality nejen v divadelním světě je stálá divadelní scéna ZUŠ Střezina - Divadlo Jesličky Josefa Tejkla. Představení pro veřejnost se zde konají téměř každý den a na jevišti se představují různé divadelní soubory a jednotlivci z řad žáků ale i učitelů.

Přihlášku můžete vyplnit ZDE

 

 

 

Jaký byl křest knihy DOPISY?
Skvělý, velkolepý, příjemný, dojemný, veselý, inspirativní, přátelský, prostě celkově povedený.

27. 5. 2022 více »

V květnu proběhla on-line postupová soutěž dětských recitátorů. Nejvíce soutěžích jsme měli ve druhé kategorii a ti se prakticky "vymlátili" mezi sebou. Do celostátního kola postoupily: z druhé kategorie Lucie Marková a Elissa Malá. Magdaléna Pašková získala zvláštní ocenění poroty - všechny dívky připravovala Eva Sajdlová. Ve třetí kategorii jsme měli jednu zástupkyni - Darinu Penzešovou (připravovala ji Jiřina Krtičková) - i ona postoupila na celostátní přehlídku, která by se měla uskutečnit ve dnech 11. - 13. června ve Svitavách. Pokud vás zajímá, co a jak děti recitovaly, mrkněte na video :)

1. 6. 2021 více »

Krajské kolo postupové soutěže v uměleckém přednesu Wolkrův Prostějov 2021 dopadlo pro žáky našeho literárně-dramatického oboru výborně. Do celostátního kola, které se uskuteční v Prostějově až v září, postoupili všichni tři naši vyslaní soutěžící - Veronika Vítková (T. Vodochodská), Matěj Neumann (A. Dvořák) a David Štandera (J. Portyková). Fotil Honza Slavíček.

28. 5. 2021 více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838