Divadlo

Literárně-dramatický obor vyučujeme v budově Jesličky v Brandlově ulici. Základem je kolektivní výuka v počtu 8 – 12 žáků v  rozsahu 2 lekcí (90 minut) 1x týdně. Od 3. ročníku k ní přibývají další předměty vyučované většinou ve skupině 2 – 4 žáků. Jediné základní studijní zaměření (Dramatická tvorba) poskytuje ve druhém stupni základního studia možnost výběru z 11 volitelných předmětů:  Režie a dramaturgie, Základy tvůrčího psaní, Scénografie, Divadelní produkce, Dramatická výchova, Kritika a divadelní věda, Muzikálové herectví, Loutkoherectví, Individuální interpretace textu a tématu, Hudebně-hlasová průprava a Moderování a práce s mikrofonem.

Samostatným pojmem a značkou kvality nejen v divadelním světě je stálá divadelní scéna ZUŠ Střezina - Divadlo Jesličky Josefa Tejkla. Představení pro veřejnost se zde konají téměř každý den a na jevišti se představují různé divadelní soubory a jednotlivci z řad žáků ale i učitelů.

Přihlášku můžete vyplnit ZDE

 

 

 

"Hlásíme úspěchy z Celostátní soutěže LDO v Brně. Všichni naši jesličkovští svěřenci obdrželi ZLATÉ PÁSMO. A to jak v kategorii literární, tak v kategoriích dramatických výstupů a prědnesu," zní ze střezinského literárně-dramatického oboru.

17. 6. 2024 více »

Laureátem Celostátní přehlídky Wolkrův Prostějov 2024 v kategorii "umělecký přednes" je Kryštof Hrda z literárně-dramatického oboru.

17. 6. 2024 více »

Vítězem letošní přehlídky PRKNA 2024 - 22. ročník festivalu studentského divadla se stal soubor ČERT ze ZUŠ Střezina Hradec Králové se svou inscenací KOSPRD 1. Ta dokonce zároveň obdržela cenu publika “Vox draculi”. Soubor dostal i TŘÍSKU za HRAVOST A HUMOR. Soubor vede Jiřina Krtičková.

V porotě usedli: Daniela Fischerová, Vladimíra Bezdíčková, Jiří Vyšohlíd a Pavel Smrkovský.


Moc gratulujeme

15. 4. 2024 více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838