Výtvarka

Kolektivní výuka v počtu 8 – 15 žáků probíhá 1x týdně v rozsahu 2 – 3 lekce (1 lekce = 45 minut) ve specializovaných učebnách v  budově Jih. Základní výuka v přípravce a prvních pěti ročnících je ve všech studijních zaměřeních v podstatě stejná, od 5. ročníku (6. tř. ZŠ) si mohou studenti vybrat z několika studijních zaměření: Základní výtvarné techniky, Počítačová grafika, Digitální fotografie, Sochařství, Studijní kresba a malba (příprava na vyšší umělecké školy).

Studovat mohou i dospělí

Velkou tradici má zde také studium pro dospělé. Zde nabízíme čtyři studijní zaměření: Kurz keramiky, Výtvarné techniky, Sochařství a Digitální fotografii.

Přihlášku můžete vyplnit ZDE

 

Po dvou letech bylo pro střezinské výtvarníky opravdovým zážitkem uspořádat celooborovou výstavu v hradecké studijní a vědecké knihovně. Bylo vidět, že to chybělo i dětem, žákům a jejich rodičům. Přišly jich desítky a atmosféra byla úžasná. Výstavu zahájil hudební vstup kapely, která se pro příležitost vernisáže složila, přesněji ji složil Marek Bělohlávek, ze samých výtvarníků. Umělci tak dokázali svoji všestrannost a sklidili po zásluze dlouhý potlesk.

19. 5. 2022 více »

Projekt vznikl jako reakce na skutečnost, že už více než rok je kultura paralyzována proticovidovými opatřeními, galerie jsou zavřené a sdílení obrazů přes sociální sítě je neosobní. Proto jsme oslovili žáky výtvarného oboru, kteří jsou i v době lockdownu schopni tvořit vlastní díla v domácím prostředí  a kteří mají osobitý rukopis, témata či pohled na svět kolem sebe.

7. 5. 2021 více »

Výtvarníci ze třídy Radky Šůstkové doma tvořili na další dvě témata. Jedním z nich byli ptáci. Inspirací pro zadání úkolu byla pro paní učitelku její oblíbená kniha Ptačí sněm od pana Síse, která jakoby hovořila o dnešní době.

25. 11. 2020 více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838