Titul Absolutní vítěz Hradeckého Guitarreanda 2018 zůstal doma na Střezině

Střezinské kytarové kvarteto ve složení Markéta Mourková, Tereza Vlčková, Tomáš jedlička a Tomáš Kinský v pátek 18. května ovládli již 17. ročník Hradeckého Guitarreanda. Kytaristé pod vedením Rostislava Coufala získali jednak 1. místo ve druhé kategorii, ale hlavně se stali Absolutním vítězem a Laureátem soutěže a odnesli si tak kytaru v hodnotě 40 tisíc korun z dílny Mistra kytaráře Martina Šuka.  Moc gratulujeme!!!

Hradeckého Guitarreanda se letos zúčastnilo celkem 24 souborů, 77 soutěžících a 20 vedoucích z celé České republiky.  Letošní ročník  soutěžily komorní kytarové soubory.  Výkony soutěžících hodnotila odborná porota ve složení:  Václav Kučera – předseda poroty, (Konzervatoř Praha, Gymn. J. Nerudy Praha), Ondřej Gilig (Janáčkova konz. Ostrava, ZUŠ Ostrava – Poruba), Petr Vít (Konzervatoř  Brno), Ozren Mutak (Konz. Plzeň, ZUŠ Kladno) a Petr Saidl (Konz. Pardubice, HAMU Praha).

„Bylo mi potěšením vidět a slyšet výkony soutěžících. Díky soutěži se děti naučí respektovat své kolegy, naučí se pokoře, ale i prosadit se. Jsem moc rád, že se tento projekt těší přízni,“ zhodnotil klání předseda poroty Václav Kučera.  „Není  to jen o tom přijet vyhrát.  Je důležité se potkávat, předávat si zkušenosti a zkrátka si zahrát. Nicméně fakt, že titul Absolutního vítěze zůstal po letech na Střezině, mě moc těší. Dík patří žákům a především jejich učiteli Rostislavu Coufalovi,“ dodal Karel Šust, ředitel ZUŠ Střezina, která soutěž pořádala.

Fotogalerie ZDE.

Vše o soutěži ZDE