Tanec

Kolektivní výuka v počtu 8 – 15 žáků probíhá 2x-3x týdně v celkovém rozsahu 2 – 5 lekcí (1 lekce = 45 minut) ve  speciálních tanečních sálech v budově Jih. Po absolvování přípravky nabízíme žákům výuku ve čtyřech studijních zaměřeních: Klasický tanec, Současný tanec, Lidový tanec a Step. Ve studiu jsou oblíbené i kombinace tanečních technik.

Máme skupiny pro děti už od 3 let. Tam se zaměřujeme na hravou formu. Pohádkové příběhy, pohybové hry a písničky jsou vhodný způsob, jak rozvíjet dětskou tvořivost, fantazii, sociální interakci a komunikaci s ostatními dětmi. V tomto věku je důležité vytvořit pro děti pozitivní a podporující prostředí, kde se mohou učit a projevovat skrze taneční projev.

Přípravná taneční výchova je pro děti od 5 let, která zahrnuje taneční (cvičení na zemi, správné držení těla, posílení i protažení jednotlivých svalových skupin, základní taneční kroky, taneční improvizace a dětské taneční hry), hudební (rytmické cvičení, pohybové hry, zpěv, zvyšování hudební citlivosti, hra na jednoduché nástroje, zvyšování hlasového rozsahu) a základy akrobacie (svíčky, kolíbka, kotoul vpřed, vzad, příprava na stoj na rukách, apod.)


V tanečním oboru působí několik stálých souborů. Klasickou taneční techniku zastupuje soubor Špičky,současnou techniku soubor Naboso,lidový tanec folklorní soubor Peciválek a v neposlední řadě stepařský soubor Fidgety Feet,který má svoji početnou základnu i ve studiu pro dospělé.
 

Přihlášku můžete vyplnit ZDE

Vrcholem jarních soutěží bylo pro české a moravské stepaře Grand Finale Czech Dance Masters neboli Mistrovství ČR, konané v Praze v Kongresovém paláci 30. května 2024. Po náročné dubnové kvalifikaci nám z 11 tanců postoupilo do tohoto finále 9 choreografií.

5. 6. 2024 více »

O víkendu (17.- 20.5.2024) v polovině května zaplnilo sál hradecké filharmonie závěrečné vystoupení tanečního oboru ZUŠ Střezina. Zanechalo po sobě nezapomenutelné dojmy. Skvělí tanečníci předvedli výborné výkony a ohromili svou technickou připraveností i emotivním projevem.

30. 5. 2024 více »

V neděli 28. dubna se naše tanečnice vydaly reprezentovat Střezinu na brněnskou soutěž Na špičkách. A soutěž si užily. Velmi náročný den pro ně začal už v 8 ráno 6. kategorií, kde se představila nejstarší děvčata s pěti sólových výstupy a dvěma skupinami. Celý den pak večer zakončila děvčata jedním sólem, duetem a skupinou v 5. kategorii.

2. 5. 2024 více »

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838