STO

 
 
STO-HK je zkratkou názvu Střezinského tanečního orchestru.
Byl založen v dubnu roku 2003, kdy saxofonový kvartet ze třídy Tomáše Antonína Muchy doplnil jeho kolega Radek Škeřík o rytmickou sekci a pustili se do nacvičování prvních svingových skladeb.
Od té doby zaznamenal mnoho úspěchů. Za zmínku určitě stojí dvě druhá místa v národní soutěži jazzových orchestrů, zájezdy do USA, Itálie, Německa nebo Polska, 1. místo v soutěžním klání na Euro musik tage v Německém Böselu. Kapelou prošlo mnoho mladých umělců ve věku 10 -22 let, z nichž mnozí v hudební kariéře pokračují a tak naplňují moto kapely. Naši bývalí hráči odchází nejen na umělecké a pedagogické školy, hrají v orchestrech, kapelách i sólově, zpívají v muzikálech a tak dále, nyní dokonce jedna z našich bývalých saxofonistek nastoupila jako nová kolegyně v ZUŠ Střezina a stala se novou velitelkou Saxtetu. Orchestr natočil dvě CD, má svůj facebookový profil a rovněž své webové stránky, kde je možné sledovat naši historii, současnost, ale i nahlédnout do připravovaných akcí.
Moto kapely zní: "STO-HK je líheň muzikantů pro ostatní dospělé orchestry a kapely"
Těšíme se že Vás budeme moci potěšit naším mocným zvukem na jednom z našich příštích koncertů!!! Sledovat nás můžete na www.sto-hk.cz.
 

 

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838