Zobcovkáři Střeziny vystoupí na Koncertě vítězů celostátní přehlídky Mládí a Bohuslav Martinů

V Poličce, rodišti Bohuslava Martinů, se ve dnech 26. – 28. dubna 2022 uskutečnil 12. ročník celostátní přehlídky Mládí a Bohuslav Martinů. V tomto roce byla vyhlášena pro obor vokální, instrumentální a taneční. Podmínkou je provedení originální verze alespoň jedné skladby Bohuslava Martinů, transkripce skladeb nejsou povoleny.

Naši školu reprezentovalo duo zobcových fléten ve složení Lukáš Fiedler (altová a sopránová zobcová flétna) a Dominik Staša (altová zobc. flétna), které pracuje pod vedením Pavla Linhy. Speciálně pro tuto soutěž byla objevena ne příliš známá kompozice, která vyšla prvně v Paříži v roce 1936. Lukáš a Dominik zaujali skladbou Divertimento pou deux Flutes a bec, která má tři části a jednalo se o premiérové provedení od obou žáků. Následně zahráli skladbu Hra od Jaroslava Krčky.

Výkony instrumentalistů posuzovala porota tvořená pedagogy konzervatoří, JAMU a HAMU ve složení Jana Ryšková, Jan Mach a Vít Spilka.

Muzikálnost, zvuk, souhru a provedení ocenili porotci udělením Zlatého pásma a zároveň byli Lukáš s Dominikem vybráni na koncert vítězů, který se uskuteční dnes (28. dubna) od 18.00 hodin. Jejich učitel Pavel Linha obdržel Cenu za vynikající pedagogické vedení. Gratulujeme!

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838