Výtvarníci mění místa v Hradci v malé galerie. Pojďte je s námi hledat

Projekt vznikl jako reakce na skutečnost, že už více než rok je kultura paralyzována proticovidovými opatřeními, galerie jsou zavřené a sdílení obrazů přes sociální sítě je neosobní. Proto jsme oslovili žáky výtvarného oboru, kteří jsou i v době lockdownu schopni tvořit vlastní díla v domácím prostředí  a kteří mají osobitý rukopis, témata či pohled na svět kolem sebe.

Jejich úkolem bylo najít v okolí svého bydliště místo, které by se stalo galerií jejich děl. Takové místo, které není primárně výletní ani nějak výjimečně atraktivní. Cílem je právě z tohoto místa vytvořit místo výletní, kam bude možné vyrazit za uměním.Výlety budou vznikat během jara 2021 na různých místech v Hradci Králové a okolí. Jejich polohu nebudeme sdělovat, vždy bude na stránkách školy a instagramovém účtu výtvarného oboru k dispozici několik indícií, které pomohou případnému návštěvníkovi výletní místo najít a navštívit. Marek Bělohlávek, vedoucí výtvarného oboru

 

1. výlet: Autorkou první instalace je Veronika Vítková.
,,Říká se, že svět je malej. Ten můj není výjimkou, protože se vešel za jedno malý okno.”

2. výlet: Druhé výletní místo výtvarného oboru vytvořila žačka 2. cyklu Eliška Dvořáková. Instalaci jejích citlivých a křehkých kreseb nazvanou Pozvánky do duší hledejte na tentokrát na okraji města v přírodě. Pomoci k tomu vám mohou fotky z místa instalace a souřadnice.
 
3. výlet: Nedaleko od Češíku najdete v pořadí třetí výletní místo. Výtvarnou instalaci s názvem Okna vytvořila studentka 2. cyklu Johanka Šumberová. Sledujte malé cestičky a nechte se vést mezi břízy.
 
4. výlet: THREE BLIND MICE. Tak se jmenuje další výstava z projektu Výlety. Jejím autorem je žák 2. stupně výtvarného oboru Eduard Bičiště, letošní účastník projektu Menart, stipendijní akademie mentoringu uměleckého vzdělávání. Výstavu najdete na krásném místě nedaleko obce Černilov.
 

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838