Vladimír Slavíček absolutním vítězem mezinárodní keyboardové soutěže

Letošní ročník mezinárodní soutěžní přehlídky základních uměleckých škol SR a ČR ve hře na keyboard byl jubilejní desátý, a už pošesté soutěžili i žáci ze ZUŠ Střezina, kterým se v Považské Bystrici velmi daří a pravidelně vozí umístění ve zlatých pásmech. Tentokrát se podařilo dokonce vyrovnat náš dosavadní největší úspěch z roku 2013 (tehdy se absolutní vítězkou stala Radka Štoková). Jejím úspěšným následovníkem se stal desetiletý Vladimír Slavíček, kterému mezinárodní porota udělila titul absolutního vítěze II. kategorie, navíc získal zvláštní cenu za interpretaci a úspěšně zahrál i na koncertě vítězů.

Vláďa je uprostřed velmi rušného období – v březnu mj. získal 1. cenu v krajské klavírní soutěži a za své loňské úspěchy obdržel nedávno od vedení města Hradce Králové titul Talent Královéhradecké kultury 2016. V květnu jede reprezentovat na další prestižní klavírní soutěž Mládí a B.Martinů do Poličky.
Na Slovensku Vláďa soutěžil ještě jako člen tria, které vytvořil spolu se svými staršími kolegyněmi Ninou Cenkovou (studuje hru na klávesy ve třídě Ondřeje Vávry) a Petrou Štokovou (baskytara u pana uč. Petra Dlaboly). Vedli si rovněž velmi dobře a společně získali cenné umístění ve zlatém pásmu. Ocenění za vynikající přípravu žáků na soutěž získal pedagog Mgr. Radek Škeřík. Akce se konala s podporou Města Hradec Králové.