V GALA hned dvakrát

Letos si Střezina na závěr roku střihla hned dva Galakoncerty. Na koncertech se vždy předvedou ti z nejlepších a letos bylo opravdu z čeho vybírat, protože si žáci se svými učiteli vedli skvěle a přivezli spoustu výborných ocenění ze soutěží. Dějištěm obou koncertů byla aula Obchodní akademie na Pospíšilově třídě a návštěvníci si skutečně přišli na své.

Úterní Galakoncert(22.5.) měla na starosti Martina Vlčková. Jako již tradičně si dala obrovskou práci s přípravou programu a přítomní si kromě poslechu výtečných výkonů mohli i leccos o hudebnících přečíst. Bylo plno a bouřlivý potlesk hovořil za všechno.

Hned druhý den se sál zaplnil znovu. Tentokrát šlo o Galakoncert mezinárodní. Díky Pavlu Linhovi a jeho přátelství s vedením umělecké školy v Drážďanech (ředitel Alexander Karadshow) se už po několikáté setkávají děti i učitelé obou škol. Nyní přijela německá návštěva do Hradce na několik dní. O muzikantské kolegy se staraly rodiny střezinských žáků, na programu byly nejrůznější výlety a vše vyvrcholilo středečním koncertem, kde se dohromady představili žáci obou škol.  „Dnešní Galakoncert za tím včerejším v ničem nezaostal. Zaplněný sál, vynikající výkony SSO počínaje a Monstr-orchestrem konče, včetně vynikajících výkonu našich sólistů. Pavlovi se za pomoci několika kolegů podařilo zapojit do projektu neuvěřitelné množství střezinských rodin a dát prostor spíše mladším žákům k velmi nevšední mezinárodní zkušenosti,“ chválil koncerty Radek Škeřík, zástupce ředitele ZUŠ Střezina.

Oba dny byly perné i pro žáky oboru zvuková tvorba. Pod vedením učitele Jakuba Stratílka se koncerty nahrávaly.

Fotogalerie ZDE