Taneční obor a Kreativní čekárna otevřeny

Na tanečním oboru už to v současné době tepe a žije. Během Vánoc se stěhovalo a 10. ledna přišla na Střezinu delegace z hradeckého magistrátu, ze stavební firmy a z médií všeho druhu. Všichni společně jsme slavnostně otevírali jak taneční obor, tak i novou spojovací chodbu KrČek (kreativní čekárnu). V KrČku i na sálech si mohli přítomní užít i něco z talentu střezinských dětí a jejich učitelů. Dokonce i oni sami mohli nechat rozeznít svou kreativitu a napsat první vzkazy na obrovskou tabuli - součást kreativní čekárny.

Výuku jsme zahájili již 3. ledna. Celá budova prošla rekonstrukcí, a to skutečně od základů. V polovině roku to tam vypadalo jako po náletu a skoro se nechtělo věřit, že to jednou bude krásně svítit novotou. Kromě nových podlah, oken, dveří, topení, rozvodů vody a elektřiny, variabilního osvětlení (i s měnícími se barvičkami) a akustických obkladů v sálech se žáci dočkali i nových WC a sprch v prvním patře, učitelé získali podobné zázemí ve své nové šatně a notně se zvětšila i plocha skladů kostýmů a pomůcek. Nezbývá, než popřát našim tanečníkům, aby jim bylo z nové budovy ještě dlouho do tance.

Druhý rok rekonstrukce areálu Jih nepatřil jen tanečnímu oboru, ale byla dostavěna i spojovací chodba mezi TO a VO, takže nyní už dojdeme všude „suchou nohou“. Ovšem není to je ledajaká chodba. Vznikl tak kreativní prostor pro žáky i rodiče, kde se spojují všechny tři na Jihu vyučované obory. Kromě stálé prezentace dvou oborů, které chodba spojuje, zde najdete i další „prostor pro radost“.
Čekající tanečníci se mohou protáhnout u zrcadlové stěny s baletní tyčí, pokroucené zrcadlo uprostřed vám napoví, kdo je na světě nejkrásnější J. Rohová část je otevřená hlavně pro muzikanty. Volné pianino a malá bicí souprava přímo vybízí k „pouličnímu muzicírování“, ostatní nástroje si mohou děti přinést s sebou a vytvářet tak na chodbě základy pro budoucí kapely a soubory. Na to navazuje velká lomená kreslící tabule, kde se výtvarně vyřádí nejen výtvarníci. Na všem tom vybavení je důležité, že umožňuje nejen trénování žákům konkrétních oborů, ale děti (nakonec i dospělí) si zde mohou vyzkoušet i něco jiného, než co zrovna studují.

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838