Tančit se přes obrazovku počítače dá, přesto se učitelky i žáci těší na návrat do sálů

Taneční obor nezahálí ani v době distanční výuky. "Pro všechny skupiny pořádáme 2x týdně on-line tréninky, na kterých se snažíme udržet naše studenty v dobré kondici a opakujeme zažité vazby a choreografie," upřesňuje Pavla Cejnarová z TO. "Pro naše nejmenší máme výuku přizpůsobenou jejich domácím podmínkám. Vídáme se pravidelně, tančíme a učíme se nové písničky," dodává Ivana Dulíčková, která učí převážně nejmladší žáky Střeziny.

Z doby výuky prezenční ještě v prosinci 2020 učitelky tanečního oboru vytvořily především pro rodiče krátké videozáznamy, na které se můžete podívat i vy. Jedná se o pracovní verze.

V současné době pracuje taneční obor na přípravě závěrečného vystoupení s názvem POHYB PROSTOR ČAS, které dle momentálních opatření budou moci diváci zhlédnout buď naživo nebo z videozáznamu, který opatříme společně s dokumentem “ Jak se rodí choreografie”. "Teď již jen doufáme, že se žáci brzy do tanečních sálů vrátí a naše výuka nebude probíhat jen přes obrazovky počítačů," přeje si Pavla Cejnarová.
Letošní, na výuku náročný, rok také obohatí absolventi II. stupně, kteří mají možnost vytvořit svoji vlastní krátkou choreografii. Výsledkem by mělo být tzv. Absolventské video, které bude součástí závěrečného vystoupení.