Talentovky nanečisto pro žáky výtvarného oboru

Učitelé výtvarného oboru přišli už v loňském roce s novinkou, kterou vítají žáci a studenti, co se hlásí na střední a vysoké školy s uměleckým zaměřením. Vědí totiž, že stres může udělat své a i když dovednosti a znalosti jsou, může se na výsledku zkoušky podepsat. Na zkoušce nanečisto si uchazeč vyzkouší, jak to může vypadat, co bude muset splnit a v jakém časovém limitu.

"Snažíme se to nastavit přesně tak, jak se na dané škole požaduje. Studenti tedy mají podobné zadání i stejný časový limit," říká Marek Bělohlávek, vedoucí výtvarného oboru. "Začali jsme loni a žáci, kteří si zkoušky zkusili, si to pochvalovali a byli i úspěšní," dodává Klára Svobodová, učitelka výtvarného oboru.

Každá škola si žádá své, a tak zkoušky probíhaly v několika učebnách. Úkoly byly různé, právě podle daných škol, do kterých se studenti střezinského výtvarného oboru hlásí. Někdo kreslil zátiší, někdo se musel výtvarně vypořádat s určitým tématem. Téma může například znít: Piktogramy pro informační systém do tříhvězdičkového hotelu: jídelna, recepce, toalety pánské a dámské, bazén, bar. A nebo: Tři témata: ilustrace (překvapení), triptych (tajemství), komiks (prapodivná setkání).

Všem našim studentům a žákům přejeme úspěšné složení zkoušek.

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838