Střezinští hudebníci zkoušeli a hráli s Českou filharmonií

Střezinští žáci ze třídy Daniela Vlčka strávili několik dní na soustředění a zkouškách s Českou filharmonií.  Zkoušky i koncert probíhaly pod skvělým vedením dirigenta Petra Altrichtera. Na programu byly symf. báseň Vodník A. Dvořáka na motivy K.J. Erbena, Akademická předehra J. Brahmse s citací středověké písně z 13.stol. Gaudeamus igitur ( Radujme se tedy) a symfonická báseň B.Smetany Vltava.

Projekt šestého ročníku Společného orchestru žáků ZUŠ a členů České filharmonie vyvrcholil v neděli 16.6.2019 koncertem, který zvedl zaplněné hlediště Rudolfina z křesel. Dirigent Petr Altrichter během rozhovoru v rámci koncertu vše přesně vystihl, když na otázku, jak se mu s takovým tělesem pracuje, odpověděl: " Víte, je to vlastně zázrak, že je tady na pódiu tolik skvělých mladých muzikantů a že to takhle hraje! Hrají s nadšením a to koneckonců k mládí patří. Ale další zázrak jsou jejich partneři z filharmonie, zkušení profesionálové, kteří tu hudbu už hráli stokrát, a přece se těm mladým hudebníkům věnovali, byli trpěliví laskaví i nároční. To není samozřejmost, vím o čem mluvím!"
Všichni účinkující podali strhující výkon a vychutnali si dlouhotrvající ovace stojícího publika.
Děkuji svým žákům kontrabasistům. Jak Matyáš Blaha, tak Jan Kučera - oba z královéhradecké zušky Střezina, byli skvělí a jsem na ně hrdý! Bylo to náročné, krásné, smysluplné. Děkujeme Asociaci ZUŠ i České filharmonii za tento důležitý projekt a už se těšíme na některý z příštích ročníků.

Daniel Vlček

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838