Střezina a Daneta opět Pod jednou střechou

Muzikál s názvem Pod jednou střechou rozezněl v neděli odpoledne velký sál Kulturního centra Aldis. Už několikrát osvědčená spolupráce ZUŠ Střeziny s hradeckým Centrem Daneta vyšla opět na výbornou.  Původně březnová premiéra přilákala  stovky diváků, kteří si užívali vystoupení desítek dětí z obou institucí.

Propojení umělecké školy, kde se vzdělávají nadané děti a zařízení pro ty s handicapem, rezonovalo i samotným příběhem muzikálu.  Tak trochu tam šlo i o rekonstrukci  a možný prodej budovy školy, ale jak říkal jeden z tvůrců Radek Škeřík, podobnost děje i postav je čistě náhodná . Autorkou scénáře a hlavní hybatelkou celého projektu je Lada Holaňová, která působí na obou školách. Tančilo se, zpívalo a novinkou byla filmová projekce, kde se diváci mimo jiné mohli pokochat záběry už ze samotných příprav akce.
Na realizaci významně a nezištně spolupracovali i někteří rodiče a (doslova a do písmene) přátelé školy. Představení se tak mohlo pochlubit velkolepými choreografiemi, posíleným pěveckým sborem a také působivou vizuální koncepcí. Celé představení živě doprovázel s jistotou hrající Akordeonový orchestr Safari. Poděkování patří i Městu Hradec Králové, které vznik projektu podpořilo.
Repríza a představení pro školy je v plánu na přelom ledna a února příštího roku.

Fotogalerie ZDE.