Stepaři otevřeli jaro sedmi zlatými poháry

V neděli 28. 4. se konal již čtvrtý ročník pohárové stepařské soutěže Step Cup Říčany. Pořadatelé zajistili letos poprvé velkou sportovní halu, takže podmínky pro tanečníky i diváky byly téměř komfortní. Tato soutěž má několik „plus“ -  konají se dvě oddělené soutěže pro začínající nebo pokročilé stepaře, rozhoduje zcela nezávislá porota, soutěž je vždy výborně připravena a hlavně má milou rodinnou atmosféru.

Stepaři z Fidgety Feet stihli do tohoto jarního termínu připravit 12 choreografií pro stepaře ve věku do 16 let. První soutěž pro začínající stepaře téměř zcela ovládly „Fidgety Feet“, neboť vystepovaly 5x zlato a 2x stříbro. L. Čáslavská slavila zlatý úspěch s malou dětskou skupinou, která zatančila velmi čistě a přesvědčivě její choreografii „Feel it still“. Ostatní poháry za první místa si odvezly svěřenkyně L. Hejnové: v dětské kategorii - sólistka Sofie Chvojková, duet Nely Šitinové a Denisy Velnerové, trio „Lucky Day“ a juniorky s choreografií „Katchi“. Stříbrné pozice obsadily sestry Chvojkovy s duetem (chor. L. Hejnová) a sólistka Tereza Voláková ( chor. P. Hejna). Odpoledne jsme měli v soutěži pokročilých pět choreografií. Některé z nich připravujeme i na květnové MR. Mariana Maisnerová v chor. L. Čáslavské byla pro nás největším příjemným překvapením, když zvítězila v konkurenci osmi dívek v juniorské kategorii. Dětská malá skupina L. Hejnové provedla zdařile choreografii „Stacy´s mom“ a vybojovala také zlato. Juniorský duet ve složení Monika Kottová a Patricie Jirkův mají bronzový pohár za provedení choreografie A. Plecháčové. Do naší sbírky přibyla ještě dvě čtvrtá místa pro Vojtu Žďárka v juniorech a pro malou juniorskou skupinu (oboje připravila L. Čáslavská), tentokrát to nebyla medaile „bramborová“, ale díky pořadatelům čokoládová.

Jako vždy nás doprovázeli na soutěž rodiče, kterým děkujeme za diváckou podporu, dopravu a pomoc při přípravě soutěžících. Lenka Hejnová, učitelka

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838