Safari si z Böselu přivezlo pohár za 2. místo

Po čtyřleté pauze si Safari dopřálo zájezd do oblíbeného německého městečka Bösel nedaleko hranic s Nizozemskem, kde se konal už 59. ročník festivalu Euromusiktage. Festival je orientovaný převážně na pochodové dechové hudby a mažoretky, ale i Safari tam svoje místo vždycky najde. Nejbližší společnost mu tentokrát dělala skvělá banda ze ZUŠ Týniště nad Orlicí - Bigbanďata v čele s dirigenty Janem Pírkem a Václavem Hlouškem.

Mezi účastníky se objevily mládežnické i dospělácké orchestry z Dánska, Nizozemska, Německa, Polska, Litvy, Bulharska a mnoha dalších zemí. V pátek hned po příjezdu zahrály obě naše kapely koncert na základní škole, odpoledne proběhla obhlídka města a důkladná inspekce krytého bazénu. V sobotu jsme si dali s Bigbanďaty fotbalový mač a přes skvělé obětavé výkony kapitána Radovana Blažka a gólmana Jana Štefanika utržili čestnou porážku 0:3.

Po obědě už Safari rozehřívalo svým hodinovým vystoupením publikum na hlavním festivalovém pódiu v malebném parku a následoval Koncert národů, kde se z každé zúčastněné země představil jeden orchestrální zástupce a večer byl zakončen velko gardenparty. Hlavním dnem festivalu byla neděle - dopoledne proběhla soutěžní vystoupení před odbornou porotou. Safari zvolilo jako soutěžní skladbu písničku Sir Duke ve strhujícím podání jedné z našich nejmladších zpěvaček Veroniky Dobešové. Odpoledne potom následoval obrovský průvod městem s neuvěřitelně početnou diváckou kulisou - davy lidí lemovaly celou, asi dvoukilometrovou trasu průvodu.

Ve třicetistupňovém vedru to byl pro všechny zúčastněné velmi náročný výkon. V průvodu jsme hráli hlavě české lidovky, publikum jásalo, několik děvčat ze Safari udivovalo nás i diváky přemety a hvězdami, byla to krása. A ještě před vyhlášením výsledků jsme si spolu s Bigbanďaty dali koncertík v hasičské zbrojnici. Na slavnostním zakončení festivalu Safari obdrželo pohár za 2. cenu v kategorii bigbandů, když o pouhý jeden jediný bodík zaostalo za skvělým výkonem Biganďat. Těšíme se na odvetu příští rok v září na 60. ročníku!

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838