Postupy do ústředních kol a další krásná umístění. Střezina v krajském kole komorní hry s převahou dechových nástrojů bodovala

Soutěž byla rozdělena do tří dnů a odehrávala se ve třech jiných městech. Střezina byla úspěšná všude. Naši hudebníci si vybojovali krásná místa i postupy do celostátního kola.

13. března proběhlo v Týništi nad Orlicí krajské kolo soutěže komorních souborů dřevěných dechových nástrojů. V porotě zasedli především profesoři pražské a pardubické konzervatoře, kteří hodnotili výkony různých uskupení. O to větší radost máme, že se dařilo žákům Střeziny. Absolutním vítězem soutěže se stalo Dechové kvinteto Střezina, které hraje ve složení Ivana Bezrouková (flétna), Dominik Staša (hoboj), Lukáš Fiedler (fagot), Imrich Dioszegi (klarinet) a Antonín Houdek (křídlovka).

Postupujícím do ústředního kola je i Klarinetové kvarteto (Mikuláš Vít, Ella Chaloupková, Pavel Bartoš, Adam Pikola), které pracuje, stejně jako Dechové kvinteto, pod pedagogickým vedením Pavla Linhy. Dalším úspěšným souborem je Dechové kvarteto: Ivana Bezrouková (flétna), Dominik Staša (hoboj), Lukáš Fiedler (fagot), Imrich Dioszegi (klarinet), které získalo první cenu. Trio dechových nástrojů pod vedením Žofie Hrubé Součkové a Pavla Linhy obdrželo 2. cenu (Kateřina Bartošová – flétna, Ella Chaloupková a Adam Pikola – klarinety). Cenu poroty za přípravu žáků získal učitel ZUŠ Střezina Pavel Linha.

První místa s postupem vybojovala ještě Klarinetové kvarteto ze třídy Tomáše Kolaříka a flétnové trio ze třídy Žofie Hrubé-Součkové. Trio Lososi (2 hoboje, fagot) ze třídy Libuše Hladíkové získalo 3. místo.

Krajské kolo v komorní hře s převahou dechových nástrojů se odehrálo 14. března v Trutnově.  Tam Trumpetové duo  - Jan Bělobrádek, Matyáš Houdek - pod vedením Karla Houdka získalo první místo s postupem, stejně jako žesťový kvartet - Ema Strnadová, Markéta Medková, Antonín Houdek, Eliška Šafaříková - pod vedením Karla Houdka a Lucie Houdkové.  Horntet  pod vedením učitelky  Jany Kuchárikové – Jakub Bagár, Hana Procházková, Emma Přibylová,  David Tomáš – získal 2. místo

15. března proběhlo v Jaroměři krajské kolo soutěže komorních souborů zobcových fléten. S radostí oznamujeme, že jedno ze tří postupujících míst do celostátního kola, získalo Trio zobcových fléten Bombarďáci, které hraje ve složení Dominik Staša, Lukáš Fiedler a Mikuláš Vít.

Další dvě první místa získalo trio zobcových fléten Adéla Bramborová (žákyně Libuše Hladíkové), Mikuláš Pancíř a Mikuláš Vít a Duo zobcových fléten Dominik Staša a Lukáš Fiedler. Všechny tři soubory pracují pod pedagogickým vedením Pavla Linhy.

Ve II. kategorii získal druhou cenu soubor, který vede Libuše Hladíková a představilo se ve složení: AdélaBramborová, Aneta Bramborová, Kateřina Kosinová (zobcové flétny) a Sára Hudousková (klavír, žákyně Martiny Vlčkové).

Všem muzikantům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v další práci.

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838