Páté místo na ME s příchutí vítězství

Další velkou akcí stepařů ze ZUŠ Střezina byla účast na ME ve stepu v Praze – 11. a 12. června 2022. Soutěžní klání tentokrát uspořádala pod hlavičkou mezinárodní organizace IDO Tap Academy Prague. Organizace byla bezchybná, mezinárodní porota reprezentativní.

Do Prahy se sjeli po dlouhé době stepaři téměř z celé stepující Evropy, i když ne všechny disciplíny byly obsazeny účastníky ze zahraničí. Z Fidgety Feet přijalo nominaci nakonec celkem 31 stepařů v 9 choreografiích. Některá finále připomínala více další české mistrovství, ale před jinou porotu se podařilo například juniorům si polepšit. Obě juniorské choreografie obsadily čtvrtá místa (malá skupina Get Lucky od M. Hejnové a formace BAD od L. Hejnové). Třetí čtvrté místo přidali naši nejpokročilejší s formací Insane od M. Hejnové v kategorii adults I. Velkou radost jsme měli taktéž z postupu tria adults I ve složení Monika Kottová, Eliška Voláková a  Štěpán Žďárek, který je autorem tohoto tance.  I jediný český účastník v disciplíně solo muži adults II zabodoval a v konkurenci dalších tří pánů z Polska, Itálie a Švýcarska vystepoval stříbrnou medaili. Gratulujeme Petru Hejnovi k tomuto úspěchu.
Nejtěžší startovní pozici měla Michaela Hejnová v disciplíně solo ženy adults I. Do Prahy přijelo celkem 27 stepařek, takže soutěžní klání probíhalo přes čtvrtfinále a semifinále až do večerního finále. Česká republika měla v tomto finále díky choreografii Winter M. Hejnové jedinou zástupkyni. Nakonec se podařilo obsadit úžasnou pátou příčku mezi evropskými stepařkami. (přehled všech umístění viz fidgetyfeet.strezina.cz  - seznam úspěchů)
Gratulujeme ke všem umístěním a děkujeme za úžasnou reprezentaci hradeckého i českého stepu. Rodičům děkujeme za pomoc při organizaci zájezdu a za podporu z hlediště.
Přijďte se podívat na naše úspěšné stepaře a stepařky do Aldisu 19. 6.  od 17h!!!

 

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838