Opravená budova výtvarného oboru se otevřela 4. ledna 2023

Dnes - 4. ledna 2023 jsme oficiálně otevřeli nově zrekonstruovanou budovu výtvarného oboru. Byla to velká sláva za účasti představitelů hradeckého magistrátu, vedení stavební společnosti, novinářů a dalších vážených hostů. Páska se nestříhala, místo toho výtvarníci připravili své plackovače a primátorka Pavlína Springerová si jako první vyrobila odznáček. Svůj odznáček si vyrazil i bývalý primátor Alexander Hrabálek, protože v období jeho působení na magistrátu se s rekonstrukcí hodně hnulo a naštěstí už do dění nevstoupily nepříznivé okolonosti jako v dobách minulých.

V zrekonstruovaném pavilonu došlo k výměně všech oken, vnitřních rozvodů, zateplení i novému kompletnímu vybavení vnitřních prostor. Celá oprava vyšla město na 38 milionů korun. Třípatrová budova nabízí výtvarníkům moderní prostředí, kde mohou využívat nejrůznější technologie ze svého oboru. Vznikl tam fotoateliér s černou stěnou, speciálně vybavené keramické dílny včetně pecí, odhlučněná učebna určená pro kamenosochařství, malířské ateliery a galerie.

Samotnému otevření budovy předcházelo vánoční stěhování. Do něj se zapojilo spousta učitelů a zaměstnanců školy. Někteří nosili a balili, jiní pro ně zase navařili spoustu dobrůtek na posilněnou. Šlo o čas, který se obyčejně tráví v klidu a pohodě doma, takže všem patří velký dík. Dílo se povedlo a nyní se výtvarníci už zabydlují v novém.

Přesouvali se nejen výtvarníci, ale i taneční obor. V jejich budově totiž právě odstartovala rekonstrukce, a tak budou na čas sídlit ve druhém ptaře hlavní budovy Jih, místo právě vystěhovaných výtvarníků.

Na videu se můžete podívat, jak šel s budovou výtvarného oboru čas:

 

Napsali o nás:

https://hradecky.denik.cz/zpravy_region/detem-na-strezine-zacina-slouzit-novy-pavilon-pro-vytvarniky-20230104.html

https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/zus-strezina-zakladni-umelecka-skola-atelier-oprava-rekonstrukce.A230105_701032_hradec-zpravy_kvi

https://hradec.rozhlas.cz/na-hradecke-zus-strezina-se-po-opravach-otevrel-vytvarny-pavilon-nasledovat-maji-8905692

https://hradecka.drbna.cz/zpravy/14728-prvni-cast-rekonstrukce-hradecke-zus-strezina-je-hotova-vysla-na-38-milionu.html

https://salonkyhk.cz/zpravy/z-hradce/2023/leden/na-zus-strezina-se-otevrel-novy-vytvarny-pavilon-rekonstrukce-stala-38-milionu/

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838