OPEN DWOOR letos okořenil průvod a stavba školy z krabic

Letošní desátý ročník OPEN DWOORu byl v několika ohledech výjimečným. Byl jubilejní, již je to deset let, co se jeho otec Tomáš Antonín Mucha rozhodl, že vytvoří festival, kde se budou moci představit kapelky a skupiny. Festival postupně nabýval na síle a nyní je z něj celodenní akce, které se účastní všechny čtyři obory školy a naprostá většina pedagogů.

Letos se termín festivalu časově trefil do událostí, kdy rodiče a příznivci naší školy už nevydrželi a kvůli zpackané rekonstrukci Střeziny sepsali petici. Jejím cílem bylo trochu popostrčit hradecký magistrát, aby s opravami naši školy dál počítal a po roce nicnedělání přišly na řadu alespoň nějaké konkrétní plány a vize. Nakonec jsme posbírali 3500 podpisů.
A když už jsme připravovali festival, řekli jsme si, že by byla legrace postavit si vlastní školu. No a pak už nápad střídal nápad a akce byla na světě. Za stavební materiál jsme si vybrali krabice a kdo jiný by nám školu mohl pomoci postavit, než pohádkové postavy. Nakonec se stavbou pomáhal Pat a Mat, housenka, Brouk Pytlík, rytíř z Brtníku s Leontýnkou a všechno to dozoroval způsobem sobě vlastním pan Lorenc. Střezinští výtvarníci se ujali rolí architektů a vytvořili krásné dekorace. S jejich pomocí pak děti kreslily a psaly nejrůznější vzkazy, které naši novou papírovou školu dozdobily.
Novinkou byl letos ještě průvod, kterým odpolední program začínal. Vedl od Žižkových sadů až k budově Jih. Zpívalo se, hrálo, bubnovalo, zkrátka budil pozornost a lákal na náš OPEN DWOOR. Dopoledne stejně jako každý rok patřilo třídám mateřských a základních škol. Odpoledne, po zahájení papírové stavby už jel program jako v minulých ročnících. Pozitivně jsme vyhodnotili umístění jednoho podia před školou a pravděpodobně v tom budeme pokračovat i příští rok. Program byl samozřejmě i na podiu na dvoře. Tanečnice i stepaři se veřejnosti předvedli v prostorách tělocvičen a na každé představení měli nabito. Foto: Kateřina Bartoňová, Diana Opanasjuková, Jitka Hodasová    Fotogalerie ZDE

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838