Noc divadel 2020 z Jesliček byla bez diváků ale naživo

Střezinští divadelníci z Jesliček Josefa Tejkla se ani letos nechtěli vzdát Noci divadel, která připadla na sobotu 21. listopadu. Protože setkávání naživo současná situace nedovoluje, rozhodli se pro své fanoušky připravit několik videí a live stream přímo z divadla.

 

Celý den byl na facebookových stránkách divadla Jesličky k dispozici záznam z jedné z Hudebních kaváren, stejně jako záznam inscenace Honzy Dvořáka Muži ve člunu (o ženách mluvě). Připraveno bylo také pásmo fotografií z  premiér posledních tří let.
To zásadní přišlo v 19.30, kdy v Jesličkách vždy začíná večerní program: Připraven byl živý stream přímo z jeviště, které se proměnilo na příjemně domácký či kavárenský salón. V přibližně hodinovém online přenosu tak učitelé LDO přečetli několik skvělých textů otce zakladatele Pepy Tejkla, které proložili několika písničkami.
Ale ani to nebylo všechno. Na jevišti s nimi totiž byl také výtvarník Marek Bělohlávek, který jedno z témat našeho komponovaného večera během vysílání zhmotnil na plátno.

Videa i záznamy jsou stále k dispozici na facebookovém profilu a nebo na youtube kanálu Jesliček.