Naše STO se mezi padesáti orchestry neztratilo. Přivezlo stříbrné pásmo

10.6. 2017 proběhlo v Litvínově národní kolo soutěže Jazzových orchestrů, kterého se již potřetí účastnil i Královéhradecký orchestr STO-HK. Repertoár kapely tvořily vlastní úpravy jazzových standardů. Muzikanti vedení Tomášem A. Muchou odehráli v konkurenci 50 orchestrů fantastické soutěžní vystoupení, které porota ocenila vynikajícím stříbrným pásmem.

"Po soutěži jsme vystoupili na  venkovním koncertě před kulturním domem Citadela, kde se blýskly už i všechny zpěvačky a největší ohlas od ostatních poslouchajících kolegů sklízely opět písně vlastní a nebo námi upravené," chlubí se kapelník.
Po vyhlášení výsledků se kapela zaradovala a hned se pustila do přípravy dalších koncertů. Již v úterý po soutěži se spojily síly muzikantů z STO a americké trumpetistky Steph Beatty, která předala několik cenných rad a ve středu na koncertě v AC klubu společně s Tomášem předvedli co se nového naučili. Nyní už STO připravuje finiš školního roku. Je možné je vidět na oslavách Biskupského gymnázia Bohuslava Balbína v sobotu 17. června, nebo na farním dnu v Dobřenicích hned další sobotu 24.června odpoledne. No a hned v září ještě než se stihne rozjet školní rok, těší se muzikanti na další zájezd společně se Safari do Německého Böselu.
"Těším se na hojnou návštěvnost a díky všem za přízeň!" dodává kapelník...

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838