MČR ve stepu 2018 – Dvakrát bronz a jedno zlato pro Fidgety Feet

Ve čtvrtek 24. 5. 2018 proběhla letošní první velká stepařská soutěž. V rámci Grand Finale Czech Dance Masters 2018 jsme se zúčastnili MČR ve stepu, které se konalo již potřetí v Průmyslovém paláci Výstaviště Holešovice Praha. Letos se soubor rozdělil na dvě části. Jednu tvořily děti a juniorky L. Hejnové, které stepují teprve druhým nebo třetím rokem Tato skupina vyrazila sbírat první soutěžní zkušenosti na velkém klání. 18 dívek ve věku od 9 do 15 let nacvičilo za půl roku celkem 6 tanečků a největším úspěchem bylo umístění juniorské formace Swing Mafia těsně pod čarou postupu do finále a druhé místo pod čarou postupu pro dětskou sólistku Michaelu Špilkovou.

Druhou část našich soutěžících tvořili pokročilí junioři Apoleny Dobešové, skupina dospělých L. Hejnové a členové skupiny Adults II pod vedením Lucie Čáslavské, kteří vyjeli již s ambicemi získat nominace na mezinárodní soutěže a medailová umístění.  Po celodenním maratónu se podařilo získat nominace na ME i na MS a 3 vysněné medaile. Stateční členové skupiny Adults II jsou majiteli bronzové medaile za svou formaci v choreografii Lucie Čáslavské.  Choreografii Sweet Louise Apoleny Dobešové zatančily přesvědčivě a krásně naše juniorky z rozšířené výuky, a po velkém souboji deseti juniorských malých skupin získaly tak náš druhý bronz. Za velký úspěch považujeme i postup do finále + nominaci na ME pro juniorskou formaci pod vedením A. Dobešové. Zlatý kov a titul Mistr České republiky si odvezlo trio v kategorii Adults II v choreografii Lucie Čáslavské ve složení Petra Fridrichová, Pavlína Žďárková a Jiří Zoubele.

I letos nás velmi podpořila poměrně velká skupina rodičů, kteří vypomohli s dopravou, pedagogickým dozorem, líčením a hlavně vytvořili skvělý tým našich fanoušků. Dopravu autobusem zajistil jako vždy bezchybně Dopravní podnik města Hradec Králové a za finanční podporu děkujeme Magistrátu města Hradec Králové.

Detailní výsledky na webových stránkách: fidgetyfeet.strezina.cz

 

Na konec trošku statistiky o účasti souboru Fidgety Feet na MČR ve stepu:

52 stepařů a stepařek ve věku od 9 do 69 let!

17 choreografií od 6 choreografů

2 nominace na MS

7 nominací na ME

doba trvání soutěže od 8:15 do 24:00

 

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838