Malí spisovatelé a ilustrátoři pokřtili společené dílo - knihu DOPISY

Jaký byl křest knihy DOPISY?
Skvělý, velkolepý, příjemný, dojemný, veselý, inspirativní, přátelský, prostě celkově povedený.

Nejprve diváci zaplnili hlediště kulturního domu v Třebechovicích pod Orebem. V pět hodin celou akci zahájil žesťový soubor Standy Saláška. Poté už jeviště patřilo našim spisovatelům. Každý si připravil kratičký úryvek ze svého textu, který jaksepatří rozehrál a doplnil i vhodným kostýmem. Vše bylo spojeno do uceleného poetického pásma. Vznikla skutečně pestrá mozaika tvorby mladých literátů.
Poté jsme děkovali. Pro novou knihu a krásnou kytici si přišla Drahomíra Francková, ta celou knihu mnohokrát pročetla a dohledávala chyby. Tekutou květinu pak převzala i Lenka Faltová za pomoc s grafickým návrhem. Samozřejmě nechyběly střezinské výtvarnice Klára Svobodová, Lucie Zahradníková, Jarmila Polehňová a Radka Šůstková, jejichž žáci se do projektu zapojili a vytvořili opravdu velké množství pěkných ilustrací, z nichž vznikla úžasná výstava, která bude v Třebechovicích k vidění až do konce června a v následujícím školním roce bude přesunuta do budovy Střeziny.
Další knihy a poděkování mířilo k těm, co náš projekt podpořili finančně: firma KOBRA KOVO s. r. o., tiskárna DUKASE, VAK Hradec Králové a. s., fond primátora Hradce Králové, Klub přátel Divadla Jesličky z. s. a Spolek přátel ZUŠ, který podporuje město Třebechovice pod Orebem.
Vyvrcholením večera pak byl samotný křest knihy současným třebechovickým spisovatelem Jaroslavem Kuťákem. Nutno dodat, že s otevřením šampaňského zkušeně pomohl jeden z tvůrců dopisů Dominik Komárek.
Následovala prohlídka výstavy v nové přístavbě kulturního domu, autogramiáda a raut. Ten zpestřily muzikantské výkony třebechovických žáků hudebního oboru.
Domů pak odcházeli všichni plni dojmů a s plnými bříšky. A samozřejmě řádně hrdí na svůj literární či výtvarný počin. Snad se bude kniha líbit čtenářům všech věkových kategorií! A kdo by do ní chtěl nahlédnout, najde ji v knihovně divadla Jesličky Josefa Tejkla. Na podzim pak i ve veřejné knihovně v Třebechovicích pod Orebem, kde se uskuteční i autorské čtení.

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838