Klávesová galashow

1.6.2022 se konala ve střezinské Hudbocvičně vůbec první Klávesová galashow – koncert toho nejlepšího a nejostřílenějšího, co na oddělení EKN Střezina má.

Večer to byl mimořádně a nad očekávání zdařilý. Všichni účinkující předvedli naprosto bravurní výkony a o spokojeném publiku svědčí mj. i fakt, že i přes délku koncertu ( přes 90 minut.) nikdo neodešel, jak bývá častým a velmi neslušným zvykem a na konci se spokojení posluchači tvářili, že by rádi seděli a poslouchali dále.

Hrálo se na klavír, dokonce na dva současně, hrálo se na keyboard, na hammondky, zpívalo se a o završení celé akce se postaraly školní kapely Cherry trsátka a The funkies.

První část koncertu patřila spíše písničkám, kde se předvedly naše klávesistky-zpěvačky, které se doprovázely na klavír, či keyboard. Nádherná chilloutová hudba, pozoruhodná byla zejména autorská tvorba, ale procítěné pojetí všech výkonů.

Tento blok ukončil host koncertu Kája Vaňura s písní Cizinec.

A pak už to frčelo. Z pódia se valily všemožné zvuky vkusných keyboardových aranží technicky velmi náročných skladeb od popu, alternativní a taneční hudby, přes jazz až k poměrně tvrdému elektrorocku.

Na závěr vystoupily kapely Cherry trsátka a The Funkies, které celému koncertu daly tu správnou finální gradaci!

Publikum výkony všech účinkujících podporovalo nejen potleskem, úsměvy  a spokojenými výrazy, ale i lehkým pohupováním se do rytmu - bylo opravdu znát, že to všechny baví. Škoda, že chyběl taneční parket. Věřím, že by mnozí vstali ze židlí a bylo by opravdu veselo. Tím v žádném případě nechci říct, že veselo nebylo i bez tance. Ke skvělé atmosféře přispělo i netradiční sezení posluchačů u volných stolů, které mělo jak účinkujícím, tak publiku přiblížit sály rockových, jazzových a tanečních klubů.

Závěrem napíši jediné – již nyní je téměř jisté, že všichni účinkující tohoto úžasného večera se ve světě hudby neztratí a smekám před nimi klobouk.

Takže za rok opět, jak se říká: REPETE!  Ondřej Vávra, vedoucí oddělení EKN

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838