Jak vzniká závěrečné taneční představení?

Přípravy na závěrečné vystoupení s názvem PANENKA jsou již v plném proudu. Kromě tanečníků, kteří pilně nacvičují choreografie se svými učitelkami, pomáhají na přípravách i hudebníci, výtvarníci a literárně dramatický obor. Pojďte se s námi podívat, jak takové představení vzniká…

Námět na taneční představení se rodí v hlavách nás učitelek již během letních prázdnin, protože v září je již nejvyšší čas začít vše připravovat. Letošní vystoupení bylo inspirováno knihou Franz Kafka a panenka cestovatelka od Jordi Sierra i Fabra. 
 

Jsme na samotném začátku. Práce na baletním libretu je velmi náročná, ale také zábavná a inspirativní. Pro každou tanečnici i tanečníka máme v příběhu místo. Vrabčáci, děti v parku, oblaka nebo noční obloha je jen malý zlomek choreografií, které se v pohádce o Panence objeví.

Důležitým úkolem je najít vhodnou hudbu, aby jako celek působila jednotně. S výběrem si pomůžeme samy a s případnou tvorbou skladeb a konečným střihem nám pomáhají milí kolegové z hudebního oboru.

Jakmile máme hudbu, vytváříme choreografie, vše propojíme a můžeme začít nacvičovat.

 

 

Plakát, program a hlavní motiv Panenky pro nás vytvořila žačka Výtvarného oboru  a s jejím svolením teď máte možnost vidět, jak Panenka vznikala. 
 
 
Mezitím je ale potřeba udělat návrhy kostýmů, tak kreslíme, vybíráme látky, nakupujeme a šijeme. 
 
Aby bylo pohádkové představení dokonalé, je potřeba navrhnout scénu a rekvizity. S jejich realizací nám letos pomáhají kolegové i rodiče. Do výroby rekvizit zapojujeme i naše žáky. 
 
Naše sólistka Elsi se může těšit na krásnou panenku, kterou pro nás vyrobila naše kolegyně  z literárně dramatického oboru. 
 
Příprava a nácvik choreografií trvá několik měsíců a postupně se pracuje na jejich výsledné podobě. 
 
Abychom ale všechno neprozradily … To nejlepší si necháme až na 28. a 29. května 2022 v 18:00 ve Filharmonii Hradec Králové, kde se vám představí naši studenti, studentky i učitelé v taneční pohádce Panenka. Krásný zážitek vám přejí učitelky TO     
 
 

 

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838