Hradecké Guitarreando 2024 už je minulostí. Střezinští si odnesli dvě první, jedno druhé a jedno třetí místo

Dvacátý ročník Hradeckého Guitarreanda 2024 už je minulostí. Tentokrát se soutěžilo ve hře na elektrickou a basovou kytaru.

Na hradeckou ZUŠ Střezina dorazilo 40 soutěžících ze všech koutů naší republiky. Přijeli muzikanti z Frýdku-Místku,  Zlína,  Blanska nebo ze Slaného. Soutěžilo se v šesti kategoriích (tři kategorie elektrická kytara a tři kategorie basová kytara).

V porotě usedli: předseda poroty – Adam Tvrdý (kytarista a skladatel Praha), dále Marek Bělohlávek (ZUŠ Střezina, HK), Tomáš Katschner (Čro HK, ZUŠ Trutnov) a Martin Adamus (zakladatel a lektor A.H.A.)

Absolutním vítězem a zároveň i majitelem zbrusu nové basové kytary se stal Kryštof Vavřín ze ZUŠ Jar. Kociána v Ústí nad Orlicí. Soutěžil ve třetí kategorii ve hře na basovou kytaru.

Za ZUŠ Střezina se soutěže účastnilo šest žáků a nutno říci, že si vedli výborně. Električtí basisté ze třídy Petra Dlaboly obsadili 1. místo v I. a II. - Vojtěch Plecháč a Milan Hájek.  2. místo si pak z nadupané III. kategorie odnesl Andrej Jundak. Kristýna Polednová ze třídy Alberta Baxy si pak odnesla ve II. kategorii elektrických kytar 3. místo. Moc všem gratulujeme.

Podrobnější informace o soutěži spolu s výsledkovou listinou najdete ZDE.

Více fotografií najdete ZDE.

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838