Fidgety Feet na MR v sudých číslech

Stepařský soubor Fidgety Feet má za sebou další Mistrovství České republiky ve stepu. Akce se konala 23. května 2019 tradičně na Výstavišti v Holešovicích v rámci finále Czech Dance Masters.  Stepaři měli připraveno 18 soutěžních choreografií, které vymyslelo a se svými svěřenci nacvičilo šest choreografů: Lucie Čáslavská, Petr Hejna, Lenka Hejnová, Michaela Hejnová, Andrea Plecháčová a Štěpán Žďárek.

V maratónu od 8:15 do téměř půlnoci jsme prožívali chvilky zklamání, naděje i radosti. V ranních a dopoledních hodinách sbírali sólisté a dueta z dětské a juniorské kategorie dle předpokladu spíše zkušenosti než medaile. V druhém bloku jsme se radovali z finálového postupu a následně 6. místa (z celkového počtu 12 soupeřů) duetu v kategorii dospělých ve složení Michaela Hejnová a Eliška Voláková (chor. M. Hejnová). Ve třetím bloku startovali naši nejzkušenější a těsně pod medailovým místem skončila formace dospělých s názvem „Věčný souboj“ od Michaely a Lenky Hejnových. Získali jsme tak nominaci na ME.

O největší radost a nejlepší umístění se postarala Lucie Čáslavská a její svěřenci v kategorii Adults II, neboť připravili nápaditou choreografii s nevšední rekvizitou a kostýmy s názvem „Travel Time“. Členové formace obsadili druhé místo a vybojovali tedy pro Fidgety Feet stříbrnou medaili a pro sebe postup na MS.

Akci finančně podpořily: Magistrát města Hradec Králové, ZUŠ Střezina a Spolek přátel stepu při ZUŠ Střezina. Dopravu bezchybně zajistil Dopravní podnik města Hradec Králové. Děkujeme.

Velké poděkování patří tentokrát nejenom úžasné skupině fanoušků z řad rodičů a prarodičů, kteří s námi prožívali celou soutěž a všem rodičům za podporu při přípravách, ale letos také mnoha „záchranářům“, bez kterých by choreografie buď nemohly být provedeny v tak pěkném počtu, nebo vůbec dokončeny, anebo by neměly naše slečny krásné kostýmy. Všechny podrobnosti se dozvíte a naše choreografie uvidíte na závěrečném představení Klapity Klap dne 23. 6. 2019 v 19h v Kongresovém centru Aldis.

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838