Vanda Dršatová

H
Vanda Dršatová
učitelka
flétna
Rozvrh hodin
Vyučované obory: hudba


O mně:

Umění se věnuji od 5 let, tenkrát jsem na Střezině začínala tanečními krůčky. Postupně jsem si zakusila všechny vyučované střezinské obory a vyzkoušela pár hudebních nástrojů. Od zobcové flétny (I. stupeň u Hany Hermannové) jsem se přes klarinet a saxofon probojovala až k vysněné příčné flétně (II. stupeň u Žofie Součkové), a díky cenné hráčské zkušenosti ve školních kapelách (včetně srdečního STO jazz orchestra) jsem pochytila základy jazzu a dalších žánrů a přičichla k jazzové improvizaci. Příčnou flétnu spolu se žánrovým zaměřením jsem se vydala studovat dál na Konzervatoř Jaroslava Ježka do třídy Aleny Křiklánové, kde prohlubuji své znalosti a schopnosti již šestým (posledním) rokem. Každoročně se také účastním několika interpretačních i vzdělávacích kurzů a workshopů, opakovaně jezdím např. na Letní jazzovou dílnu Karla Velebného ve Frýdlantu.
Jsem aktivní hráčkou a stálou členkou různých uskupení: Humble orchestra (klasicistní malý symfonický orchestr - http://www.humbleorchestra.cz/), Symfonický orchestr Dalibora Havlíčka (filmový orchestr - https://orchestrdh.cz/), hradecký JH Big Band a pražská jazz-fusionová kapela Deaf Platypus.
Od roku 2022 vyučuji příčné i zobcové flétny na ZUŠ Folklorika (Praha-Vinoř) a v roce 2023 jsem se v nové roli učitelky vrátila i na ZUŠ Střezina. Zároveň s konzervatoří aktuálně dokončuji také nehudební bakalářský obor na UHK, a při jeho zaměření na pomáhající profese se angažuji v neziskové organizaci Klubovna Naděje.

Kromě hudby mám silný vztah k umění obecně. Volný čas je pro mě nejcenněji vyplněn tužkou nebo štětcem v ruce, knížkou v klíně, návštěvou koncertů, divadelních představení nebo galerií. Ráda cestuji a poznávám jiné národní kultury, procházím se historickými centry cizích měst… Ze všech možností trávím ale nejvíc svého volného času obyčejně v přírodě.

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838