Martina Vlčková

H
BcA. Martina Vlčková
klavír
Rozvrh hodin
Vyučované obory: hudba
495 402 072

Učebna: budova Střezina
O mně:

Základy hry na klavír získala na ZUŠ v Trutnově. V letech 1982 – 1988 studovala Konzervatoř v Pardubicích, obor klavír, ve třídě významné české klavírní pedagožky prof. MgA. Aleny Vlasákové. V době studií se zúčastnila Smetanovské klavírní soutěže a Soutěže konzervatoří ČR, kde získala Čestná uznání. Po studiích na konzervatoři se dále vzdělávala v Metodickém centru HF JAMU Brno, kde dále rozvíjela svůj zájem zejména o metodiku výuky nejmenších dětí. V roce 2013 se stala jedním z prvních absolventů bakalářského oboru Klavírní pedagogika Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, kde studovala s vyznamenáním ve třídě prof. MgA. Aleny Vlasákové.

Je mj. autorkou překladů metodických materiálů pro výuku začátečníků (A. Ljochina: „Cesta do země intervalů“) a překladu ruské klavírní školy „Puť k muzicirovaniju“ D. Barenbojma, kterou doplnila o pracovní listy. Dlouholetá praxe na ZUŠ ji přivedla ke studiu práce na klavírní technice nejen se začátečníky, ale i pokročilými klavíristy.

Ve výuce se neustále zajímá o nejnovější trendy, které mají významný podíl na jejích pedagogických výsledcích. Její žáci se zúčastňují soutěží, odkud vozí významná ocenění (Virtuosi per musica di pianoforte Ústí nad Labem, Prague Junior Note, Pro Bohemia Ostrava, Soutěž ZUŠ MŠMT, Per Quatro mani, Piano über Grenzen, Karlovarská růžička, Mezinarodowy festival mlodych pianistów Glubczyce, Amadeus Brno, Mládí a Bohuslav Martinů Polička, Beethovenovy Teplice). Obdržela Cenu MŠMT pro nejúspěšnějšího českého pedagoga na soutěži Virtuosi per musica di pianoforte Ústí nad Labem.

Jejími žáky jsou absolventi Konzervatoře v Pardubicích: Pavel Čapek (varhany, dirigování), Daniela Štolfová (klavír) - oba pedagogicky působí v Královéhradeckém kraji; Mgr. Klára Vlčková - Burianová (klavír) a Adéla Černíková, DiS. (klavír) – obě pedagogicky působí na ZUŠ Střezina Hradec Králové, v současnosti Konzervatoř v Pardubicích studují Matyáš Novák a Eunika Gabriela Pechánková.

Významnou měrou se podílí na koncertním životě školy, kde působí od roku 1997 jako vedoucí oddělení klávesových nástrojů. Je zkušenou korepetitorkou i komorní spoluhráčkou.

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838