Markéta Roth Elblová

T
MgA. Markéta Roth Elblová
učitelka tance
Rozvrh hodin
Vyučované obory: tanec


O mně:

Pochází z Hradce Králové, kde se začala věnovat tanci na ZUŠ Habrmanova. Po maturitě na gymnáziu se začala věnovat tanci profesionálně. V letech 2004-2006 studovala tanec na tehdy 1. Soukromé taneční konzervatoři v Praze. Studium na konzervatoři zakončila maturitou a absolutoriem. Současně studovala v letech 2004-2007 taneční pedagogiku na HAMU v Praze. Studium na Akademii múzických umění zakončila bakalářským titulem. V roce 2006 obdržela stipendium na Akademie des Tanzes Mannheim v Německu, kde studovala do roku 2008 pod vedením prof. Birgit Keil a prof. Vladimíra Klose. Studium v Mannheimu zakončila magisterským titulem. V roce 2008 obdržela profesionální taneční angažmá v Badisches Sttatstheater Karlsruhe v Německu, kde ztvárnila mnoho rolí klasického, neoklasického i moderního repertoáru. Se souborem Staatstballett Karlsruhe měla možnost spolupracovat s významnými tanečními osobnostmi, choreografy a baletními mistry. Zúčastnila turné do Číny, Jižní Koreji, Thajska a hostování po Německu.

V sezóně 2014/2015 ukončila svou aktivní taneční kariéru a založila spolu s M. Haaf vlastní baletní školu Ballettschule Elblová-Haaf v Eggensteinu Německu, kde se věnovala vedení školy a výuce klasického a moderního tance. Zde působila do srpna 2020. V letech 2015 – 2020 působila jako taneční pedagožka v tanečních školách  Lagunilla-Reijerink, La Remise a Ballettverein Pirouette v Karlsruhe v Německu.

Od roku 2010 se aktivně věnuje Franklinově metodě, která se zabývá pohybem, biomechanikou a neuroplasticitou v propojení s imaginací. Od srpna 2020 je certifikovaným pedagogem Franklinovy metody.

Od školního roku2020/2021 je taneční pedagožkou a studentkou doktorského programu na katedře tance na HAMU v Praze a taneční pedagožkou na ZUŠ Střezina v Hradci Králové.

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838