Johana Ženíšková

H
Johana Ženíšková
učitelka
flétna
Rozvrh hodin
Vyučované obory: hudba


Učebna: budova Střezina
O mně:

Na zobcovou flétnu jsem začala hrát již ve 3 letech. V šesti letech jsem nastoupila na Základní uměleckou škole Stanislava Šebka v Krupce, kde jsem zároveň se zobcovou flétnou studovala i klavír a sólový zpěv.

Po základní škole jsem zobcovou flétnu dále studovala dva roky na Konzervatoři v Teplicích u Marie Vencourové a Ilony Veselovské. Poté jsem přestoupila na Pražskou konzervatoř k Jakubovi Kydlíčkovi a Michale Roubalové, kde jsem později úspěšně odmaturovala.

Během studia jsem se zúčastnila několika soutěží a masterclass s úžasnými umělci jako např. Walter van Hauwe, Yu-ching chao, soubor i Flautisti - The London Recorder Quartet, Carsten Eckert, Gabor Prehoffer, Sheng-Fang Chiu, Corina Marti.
Také jsem absolvovala masterclass se zaměřením na interpretaci hudby J. C. F. Fischera.
Dále jsem se zúčastnila např. Akademie Versailles – mezinárodní mistrovské interpretační kurzy francouzské barokní hudby – kde pod vedením profesionálních hudebníků pracovali na opeře Atys od J. B. Lullyho pod taktovkou Alexise Kossenka.
Zajímavou zkušeností byl i koncert se Severočeskou filharmonií, se kterou jsem zahrála, společně s mojí kolegyní Kateřinou Bambousovou, sólový koncert od G. Ph. Telemanna pro dvě zobcové flétny.
Pravidelně jsem během svého studia na Pražské konzervatoři spolupracovala s Barokním orchestrem Pražské konzervatoře, pod vedením dirigenta Jakuba Kydlíčka.
Už asi 9 let jezdím na Mezinárodní letní kurzy staré hudby ve Valticích. Tam se kromě hodin zobcové flétny účastním i hodin cinku – renesanční hudební dechový nátrubkový nástroj, a to pod vedením úžasného Richarda Šedy.

Pravidelně vystupuji sólově i se svými soubory - Tre Donne, La Sphera.
V roce 2019 jsem si zahrála se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, v Rudolfinu, premiéru skladby - Tři věty o přijetí od pana skladatele Ondřeje Štochla.
V roce 2022 jsem měla tu čest si zahrát na Olomouckých barokních slavnostech společně s kolegou Maxmiliánem Pilmaierem.
A v roce 2023 jsem byla pozvána na Hortus Magicus - Festival barokní kultury, kde jsme s kolegou Jiřím Havrlantem zahráli program pro zobcovou flétnu a cembalo.

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838