Fidgety Feet

 

Stepařský klub Fidgety Feet založil roku 1991 pan Ing. Petr Hejna. V současné době působí pod vedením manželů Lenky a Petra Hejnových při Základní umělecké škole Střezina v Hradci Králové. Od doby založení klubem prošlo nepočítaně stepařů a v současné době čítá cca sto tanečníků a tanečnic v šesti skupinách ve věku od sedmi do třiašedesáti let.

Může se pochlubit celou řadou úspěchů z republikových soutěží (Mistrovství republiky v Brně, Pražský pohár), kde tradičně obsazuje čelní místa na výsledkových listinách. K největším soutěžním dobrodružstvím patří mistrovství světa ve stepu.

Kromě soutěží vystupuje i na mnoha jiných akcích – tančil  již několikrát na oslavách Dne stepu v Praze nebo na festivalech v Chrudimi či v Pardubicích. Choreografie nejstarších slečen bývají ozdobou mnohých plesů v Hradci Králové a blízkém okolí. Mohli jste je vidět například na maturitním plese Gymnázia J. K. Tyla, Gymnázia Boženy Němcové, Střední zdravotnické školy a na mnohých dalších akcích. Každý rok na jaře pořádá kromě toho také vlastní celovečerní vystoupení „Klapity klap“, které se již třikrát uskutečnilo v Kongresovém centru Aldis a setkalo se s velkým úspěchem.

Kromě běžné výuky také spolupracuje s bratry Pavlem a Petrem Hrubcovými a s panem Ing. Zdeňkem Pileckým, jež je předním českým pedagogem stepařské techniky.

Repertoár tvoří choreografie pro různé počty tanečníků - sóla, dueta, tria, malé skupiny (čtyři až sedm tanečníků) a formace (osm až dvacet čtyři tanečníků). Na soutěžích působí v kategoriích Děti (do jedenácti let), Junioři (do patnácti let) a především v Hlavní věkové kategorii (od šestnácti let).

Více najdete na stránkách

 

http://fidgetyfeet.strezina.cz/index.php

 
 

 

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838