Animace

Dialogy hlíny
Tři minuty surrealismu vznikaly v rámci základního studia, jsou realizací tématu celooborové výstavy Křídla imaginace, vytvořili je žáci ve věku 11 -12 let. Inspirací byly filmy českého režiséra Jana Švankmajera, kdo zná tyto filmy, nebude překvapen tématikou žákovských animací. Kdo ví, jak náročné je skládat film z jednotlivých fotek, nebude překvapen krátkostí filmů.  O co kratší filmy jsou, o to více pozornosti je potřeba k jejich sledování. Stejnou pozornost doporučuji věnovat titulkům k filmům. Filmy vznikly modelováním hlíny, focení jednotlivých fází pohybu a následnou animací v programu Flash. Ozvučení filmů proběhlo jen za pomocí hlasivek a pomůcek dostupných ve třídě.

 

Vocal Summit
Klip žáků studijního zaměření Počítačová grafika, který získal 2. místo v kategorii experiment na národním kole soutěže amatérského filmu. Český videosalon 2010. Každých 10 sekund animoval jiný žák. 

 
Zbývá jen uložit
Závěrečná práce Kryštofa Ulberta žáka 4. ročníku II.stupně  studijního zaměření Počítačová grafika. V současnosti Kryštof studuje animovanou tvorbu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Klip je vytvořen technikou kreslené animace, jedná se tedy dohromady o cca 2160 ručně nakreslených obrázků. 
 
Alive and well

Závěrečná práce Petra Vacka žáka 4. ročníku II.stupně  studijního zaměření Počítačová grafika. V současnosti Petr studuje multimediální tvorbu na Fakultě informačních technologii v Brně.

 
Vocal Summit 03 a Vocal Summit 05
- vytvořili žáci studijního zaměření PC grafika 
 

 

Mapa objektů ZUŠ Střezina

ZUŠ Střezina,
Hradec Králové, Luční 838